Liis Kängsepp • 28. oktoober 2003 kell 10:47

Ettevõtete kontroll täiendas linnakassat miljoni krooni võrra

Ettevõtteid kontrollides on alkoholi-, tubaka- ja tarbijakaitseseaduse rikkumise eest linnale laekunud üle miljoni krooni trahviraha.

Hinna- ja tarbijakaitseteenistuse direktori Aave Põdra sõnul avastati kõige rohkem teeninduseeskirja nõuete rikkumisi ja kauplemisloata kauplemisi. 'Paljudes kontrollitud müügikohtades puudusid saatedokumendid müügilolevatele kaupadele või ei esitatud nõuetekohaseid dokumente, samuti tuvastati kasutamisjuhendita või teabeta kaupade müüki,' märkis Põdra.

Näiteks müüdi suures kaubandusketi kaupluses kampaania korras Fructis ?ampoone ja palsameid soodushinnaga 18.90 kr/tk. Kassas maksmisel selgus aga, et tegelik hind on neil 29.90 kr/tk. Järelevalve inspektorid fikseerisid ostu kontrollostuna ja alustati väärteomenetlus. Selliste soodushindade reklaami puhul soovitab Põdra kindlasti kontrollida ja võrrelda kassas ostetud kaupade hindasid kassat?ekil.

Ühtekokku on järelevalve osakonna inspektorid sel aastal kontrollinud 788 kaubandus-, 257 teenindus- ning 252 toitlustusettevõtet ja 152 tänavakaubandusega tegelevat ettevõtet, neist 711-s avastati rikkumisi ja nende suhtes alustati väärteomenetlus.

Alkoholi- ja tubakaseaduse ning tarbijakaitseseaduse rikkumise eest võib juriidilisele isikule määrata kuni 50 000 krooni ja füüsilisele isikule kuni 18 000 krooni suuruse rahatrahvi.

Tänavu jaanuaris ettevõtlusameti juurde loodud hinna- ja tarbijakaitseteenistus tegeleb lisaks tarbijate huvide kaitsele ka linnas asuvate ettevõtete kontrollimisega. Järelevalve alla kuuluvad tänavakaubandus, teenindus-, kaubandus- ja toitlustusettevõtted.

Tallinna hinna- ja tarbijakaitseteenistuse järelevalve osakond on tänavu kontrollinud 1449 pealinnas tegutsevat kauplemiskohta.

Hetkel kuum