Kadi Heinsalu • 4. november 2003 kell 13:42

Tallinn jätkab linnahalli müüki

Advokaadibüroo Paul Varul teatas soovist alustada Tallinna Linnahalli kinnistute ostmiseks linnaga läbirääkimisi.

Abilinnapea Toomas Vitsuti sõnul ei kavatse Tallinn linnahalli müügiga kiirustada.

'Tallinn soovib linnahalli müügist saada võimalikult parimat hinda ning on arvestanud aeganõudva müügiprotsessiga,' ütles Vitsut. 'Tallinna eelarve optimaalseks juhtimiseks on linnal kavas võtta kassalaenu.'

Vitsuti sõnul kinnitas linnahalli ostuhuvist teatanud Paul Varuli advokaadibüroo, et aktsepteerib linnahalli alghinnana 150 miljonit krooni, kuid soovib läbirääkimiste käigus täpsustada detailplaneeringu kehtestamise tingimusi.

Tallinna elamumajandusamet kuulutas oktoobri keskel teist korda välja linnahalli kinnistute eelläbirääkimistega pakkumise, alghinnaks oli endiselt 150 miljonit krooni. Pakkumiste esitamise tähtaeg oli 4. november ja tagatisraha suurus 10 protsenti alghinnast ehk 15 miljonit krooni.

Tallinna volikogu otsustas linnahalli ja seda ümbritsevate alade müügi tänavu juunis. Ehkki linnavalitsus tegi volikogule ettepaneku müüa linnahall avalikul enampakkumisel, muutis volikogu müügiviisi eelläbirääkimistega pakkumiseks. Volikogu peab kinnitama ka läbirääkimiste tulemusel kokku lepitud ostu-müügilepingu projekti.

Tallinn alustab linnahalli ala detailplaneeringu koostamist koostöös ostjaga pärast müügitehingu sõlmimist. Müüdavad kinnistud aadressidel Mere puiestee 18, 20, 20B, 20C, 20D ja 20E ning aadressil Logi tänav 7, 9, 13, 15 ja Põhja puiestee 33A asuvad Tallinna kesklinna ja Põhja-Tallinna piiril Kesklinna Sadama naabruses. Mere puiestee 20 asuv linnahalli hoone on tunnistatud 1997. aastal arhitektuurimälestiseks, mistõttu ei saa seda lammutada ilma kultuuriministri nõusolekuta.

Hetkel kuum