Ülo Toomsalu • 6. november 2003 kell 6:19

PM: Savisaare linnavalitsus tõmbas välissõite kokku

Edgar Savisaare juhitava Tallinna linnavalitsuse liikmed on viibinud välismaal töölähetustes kaks korda vähem kui Jüri Mõisa ja Tõnis Paltsi aegsed linnajuhid.

Linnavolikogu revisjonikomisjoni värske kontrollakt ütleb, et 2000. aastal viibisid linnapea ja abilinnapead välismaal töölähetustes kokku 191 päeva ja aasta hiljem 205 päeva, eelmisel aastal aga kõigest 97 ja selle aasta esimesel poolel 63 päeva. Ühtlasi on vähenenud ka lähetuste arv, kirjutab Postimees.

Linnapea ülesandeid täitev Tallinna abilinnapea Toomas Vitsut kinnitas, et praegune linnavalitsus ei pinguta välissuhete arvel püksirihma, vaid käib võõrsil täpselt nii palju kui vaja.

Põhjuseks, miks lähetuste arv on nii palju langenud, pakkus Vitsut seda, et varem ei jälginud linn nii teraselt, kas töö tähe all toimuvad sõidud on ikka otstarbekad.

«Kontrollaktis on Mõisa ja Paltsi linnavalitsusele ette heidetud, et osa lähetusi ei olnud väga otstarbekad ja tekkis kahtlus, kas seal käidi ikka tööasjus,» mainis Vitsut. «Ma usun, et sealt ka see erinevus.»

Mõis põhjendas tema linnapeaks olemise aegsete välisvisiitide suurt arvu suurte erastamiste ja linnavalitsuse reorganiseerimisega, mis nõudsid väliskogemusest õppimist.

«Praegu lihtsalt toimub vähem,» lausus Mõis. «Aga asja võib vaadata mitut moodi. Ka nii, et need on tõenäoliselt vähem intelligentsed inimesed, nad ei saa välismaailmaga sidet ja mis nad seal siis ikka käivad.»

Kontrollakt toob küsitava tähtsusega välisvisiite välja just eeskätt Mõisa ajast. Nii on kirjas, et kontrollijatele jäi segaseks mitme Mõisa enda visiidi mõttekus 2000. aastal, mille kohta puuduvad lähetusaruanded ja muud materjalid.

Hetkel kuum