Peeter Stamberg • 10. november 2003 kell 22:00

Edasiseks tõusuks vaja ülihäid näitajaid

Euroopa börsidel peamised indeksid olid eile kella 18ks ligi 0,5-0,8 madalamal tasemel kui reedel lõpetati.

?Kasumid, mis on avaldatud, ei ole olnud midagi erilist ja kindlasti mitte nii suurepärased, et õigustada jätkuvat hindade tõusu,? ütles Banco Emiliano Romagnoloses väärtpaberitega tegelev Claudio Morsenchio uudisteagentuurile Bloomberg.

Investorid on juba paranenud majandustulemused aktsiate hindadesse sisse arvestanud ja edasiseks tõusuks on vaja juba enam kui lihtsalt häid majandustulemusi.

Hollandi suurima telekommunikatsioonikompanii Royal KPNi aktsia hind langes õhtul kella kuueks 2,39, 6,54 eurole. Firma kasum kasvas kolmandas kvartalis võrreldes möödunud aasta 68 mln euroga 139 mln eurole. Analüütikud ootasid kasumi kasvu aga 199 mln euroni. Suurema aktsia languse hoidis ära teade, et firma maksab ligi kahe aastase pausi järel taas dividende.

Esimese kasumi viimase kümne kvartali jooksul teeninud Euroopa suuruselt teise pooljuhtide tootja Infineon Technologies aktsia langes õhtuks vaatamata oodatust parematele tulemustele 5,78, 12,88 eurole. Firma tegevjuht ütles, et liiga optimistlikud arvutimälude nõudluse kasvu suhtes olla ei tasu.

Jaapani aktsiaturg langesid pärast nädalavahetusel peetud parlamendi valimisi veidi üle 1, kahe nädala madalaimale tasemele. Investoritele oli üllatuseks, et senine valitsuse juhtpartei ei saanud parlamendis üle poolt kohtadest. Ka senise koalitsiooni kohtade arv vähenes. Müügisurve alla sattusid pärast valimisi panganduspoliitikast sõltuvate pankade aktsiad. Reuters kirjutas, et varade mahult maailma suurima panga Mizuho Financial Groupi aktsia langes 5,2, konkurendi Sumitomo Mitsui Financial Groupi aktsia kukkus 6,8.

Hetkel kuum