11. november 2003 kell 8:19

Maksumaksjate liit pärib täna maksuametilt aru

Täna kohtub Maksumaksjate liit maksuametiga, et saada ülevaade maksuametis toimuvatest ümberkorraldustest.

Maksumaksjate liidu juht Kersti Kurre ütles eile, et maksuameti ettepanekul on kohtumise päevakorras maksuameti struktuurireform ja teeninduse reform. Ka annab maksumaksjate liit maksuameti palvel oma hinnangu maksuameti projektile FIDEK.

Lisaks soovib Maksumaksjate liit eraldi päevakorrapunktina käsitleda revisjoniaktide sisulist arusaadavust ja kuulda varasemate kohtumiste järelkaja ehk mida on maksuamet alates eelmise juhi Aivar Sõerdi tagandamisest maksumaksjate konkreetsete probleemide lahendamiseks teinud.

Sealhulgas on Maksumaksjate liidu taotlusel päevakorras ABTG (Adonis Baltic Timber Group AS) küsimus, keda liit esindab ettevõttelt saadud volikirja alusel.

Eile tegi Maksumaksjate liit teabenõude rahandusministeeriumile, millega palus väljastada kõik Sõerdi distsiplinaarjuurdlusega seotud dokumendid. Vastavalt avaliku teabe seadusele on rahandusministeerium kohustatud Maksumaksjate liidule vastama viie tööpäeva jooksul.

Rahandusministeerium teatas ABTG-le suvel, et Sõerdi suhtes algatatud distsiplinaarjuurdlus selgitab välja, miks ABTG õigusi heale kohtlemisele on rikutud. Senini pole ABTG oma küsimustele ei rahandusministeeriumist ega maksuametist sisulisi vastuseid saanud. Rahandusministeerium salastas distsiplinaarjuurdluse tulemused ning sellega seonduvad dokumendid 75 aastaks.

Hetkel kuum