Ülo Toomsalu • 9. detsember 2003 kell 6:05

EPL: Kulusid kärpiv Eesti Post paneb postiljonid autoga kirju vedama

Eesti Post on viimase kahe kuu jooksul koondanud maakohtades 65 postiljoni ning kavatseb ülejäänuile autod muretseda.

Esialgse hinnangu kohaselt teeb autoga sõitev kirjakandja ära kolme ametivenna töö, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Posti väliskommunikatsioonijuhi Inge Rumesseni sõnul on ettevõte viimastel aastatel koondanud sadu postiljone ning nende üldarvu vähendamine jätkub ka tulevikus. Peamine põhjus on soov minna jalgsi- ja rattakandelt üle autokandele, mis aitab ettevõttel hoida kokku miljoneid kroone palgakulu. Seekordne koondamine puudutas kõige enam Tartu-, Ida-Viru ja Viljandimaa kirjakandjaid.

?Autokanne võimaldab meie klientidele palju mugavamat postiteenuste tarbimist, sealhulgas maksete tasumist, ajakirjandustellimuste vormistamist. Lisaks postkontorites müügil olevast kaubavalikust osa saamist, sest kirjakandja ei jaksaks jalgsi või rattaga sellist kaubakogust kliendile koju viia,? põhjendas Rumessen.

Novembris koondas ettevõtte 46 postiljoni ning praeguseks on koondamisteade edastatud veel 19-le. Rumesseni sõnul on kõigile koondatuile pakutud lisasotsiaaltagatisi. Näiteks maksab Eesti Post kinni koondatu ümberõppe, pakub tasuta konsultatsioone ja vajaduse korral psühholoogi abi.

Veel tänavu kevadel plaanis Eesti Post koondada ligi 300 postiljoni, kuid uus juhatuse esimees Peeter Raudsepp siiski loobus sellest plaanist. Samuti tegi ettevõtte juhile muret, et inimesi tuli koondada mõni nädal enne jõule.

Hetkel kuum