Peeter Stamberg • 10. detsember 2003 kell 9:04

Bahreini ?eik on huvitatud Leeds Unitedi ostmisest

Leeds United teatas täna, et on müügikõnelusi pidamas mitmete klubist huvitatud investoritega. Klubist on huvitatud ka Bahreini ?eik.

Inglise jalgpalli meistriliigasse kuuluv Leeds United teatas, et kõnelused klubi võimalike ostjatega on alles algfaasis, kirjutab Financial Times.

Möödunud nädalal kinnitas klubi, et huvi on nende vastu tundnud Bahreini kuninglikku perre kuuluv ?eik Abdulrahman al-Khalifa, kes on ka pikaajaline klubi fänn.

Majandusraskustes oleva klubi vastu on huvi suur seetõttu, et meistriliigasse kuuluvat klubi ostmiseks avanevad võimalused harva ning Leedsi saaks osta suhteliselt odavalt.

Teisipäeval sulgus Leedsi aktsia Londoni börsil 4,75 pennil ehk klubi turuväärtus oli 17 miljonit naela (380 miljonit krooni). Täna on aktsia hind tõusnud üle 9%, 5,19 pennile.

Klubi pandi müüki eelmisel nädal tulenevalt kokkuleppest võlakirja omanikega. Kokku on klubil võlgasid ligi 80 miljoni naela (1,8 miljardi krooni) eest. Võimalik, et jaanuaris, mil on võimalik mängijate vahetused, müüakse mõned klubile kuuluvad tähtmängijad.

Inglise meistriliigas hoiab Leeds United 15 vooru järel 12 punktiga 19ndat ehk eelviimast kohta. Viimases liigamängus suudeti mängida 1:1 viiki esikohal oleva Chelsea?ga.

Hetkel kuum