Romet Kreek • 14. detsember 2003 kell 22:00

Kaubamajas algasid jõulud hoogsalt

Tallinna Kaubamaja jõulumüük on hoogsalt alanud, kirjutas Sampo Panga maakler Ene Õunmaa reedehommikuses finantsturgude ülevaates.

?Kolmapäeva õhtul teatas Tallinna Kaubamaja direktor Kati Kusmin, et detsembri algul on ostude arv möödunud aastast 5,5% suurem ja keskmise ostu hind 5,9% kõrgem, mis võiks tähendada ligi 12% käibe tõusu,? kirjutas Õunpuu. ?Tallinna Kaubamaja panus kogu grupi käibesse võiks ulatuda ligi kolmandikuni.? Maakleri hinnangul võiks jõulumüügi eduka jätkumise korral huvi Tallinna Kaubamaja aktsia vastu püsida. Kaubamaja aktsia langes reedel väikse käibe juures 0,86%, 72,13 kroonile.

Eesti Telekomi aktsionäridele võis pakkuda huvi läinudnädalane uudis, mille kohaselt on TeliaSonera alustamas läbirääkimisi Läti valitsusega osaluse suurendamiseks Lattelekomis ja LMTs (vastavalt siis Läti fiksside- ja mobiilsideoperaator), kirjutas Ühispanga maakler Peeter Koppel Ühispanga turuülevaates. Esimeses on TeliaSoneral 49% ja teises 60% osalus. TeliaSonera juhatuse esimees Anders Igel külastas läinud teisipäeval Lätit ja tutvustas valitsusele plaani omandada mõlemas operaatoris 100% osalus. Üsna suure tõenäosusega on Põhjamaade juhtival telekomifirmal täpselt samad plaanid ka Eesti Telekomi ja Leedu Telekomiga, spekuleeris Koppel. Telekomiaktsia tõusis reedel 0,75%, 104,83 kroonile. Ühispanga Eesti Telekomi aktsia hinnasihiks on 7,1 eurot (111,09 krooni).

Hetkel kuum