15. detsember 2003 kell 8:44

Coca-Cola näeb tugeva kasumikasvu jätkumist

Tuleval aastal on Coca-Colal head eeldused kasumikasvuks, kuid samas peab firma rohkem pingutama oma põhiturgudel, ütles firma tegevdirektor Doug Daft.

Möödunud reedel analüütikute ja investoritega kohtudes ütles maailma suurima karastusjoogitooja tegevjuht, et Coca-Cola ootab pikas perspektiivis 11-12% kasumikasvu, kirjutab uudisteagentuur AP. Samas ta kinnitas, et kompaniil on nii tegevuskasumi kui ka kaubamärgi kasutamisega osadel turgudel probleeme.

?Osadel turgudel oleme me orienteeritud liialt müügimahtude kasvule ja samuti on meie mureks piiratud toodete nomenklatuur,? ütles Daft.

Coca-Cola tegevjuht ei avalikustanud küll kvartali kasumiprognoosi, kuid ütles et 2004. aasta osas on kompanii üldiselt tugevat ettevalmistatud. Ta sõnul keskendub Coca-Cola kasumlikule müügimahtude kasvule, agressiivsele kulude juhtimisele ja kapitali struktuuri efektiivsemaks muutmisele.

Coca-Cola president Steve Heyer sõnul on kompanii olnud viimastel aastatel olnud Põhja-Ameerikas raskused oma kaubamärkide Sprite ja Fanta esiletoomisel.

Samuti pole kompanii rahul Fanta müügimahu kasvuga Põhja-Ameerikas.

Oma kolmanda kvartali majandusaruandes teatas Coca-Cola, et firma tugev müügikasv välisturgudel aitas kompenseerida nullkasvu koduturul USAs ja tõsta kasumit 12%.

Enamus müügimahtude kasvust tuli Hiinast ja Euroopast.

Heyer kordas reedel, et rahvusvaheline kasv on ka Coca-Cola tuleviku võtmeks.

Hetkel kuum