Ülo Toomsalu • 16. detsember 2003 kell 6:25

EPL: Neli koera suri toidumürgitusse

Neli Shetlandi lambakoera suri pühapäeval Pärnumaal Audrus arvatavasti toidumürgitusse, kui nad olid söönud Säästumarketist ostetud kuivtoitu ECO.

Säästumarketi omanikfirmast Kesko Foods öeldi, et kahtlustatav koeratoit korjati eile müügilt ja saadeti Tallinna veterinaar- ja toidulaborisse analüüsimiseks, kuid tulemused ei ole veel teada, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ka koeraomanik pole kätte saanud analüüsi tulemusi, seega tõendid puuduvad, et juhtum on seotud just ECO koeratoiduga,? ütles Kesko Foodi esindaja Elle Terras.

?Kõik neli koera olid tiitlivõitjad,? ütles koerte omanik Dina Korna. Ta lisas, et üks koertest, nelja-aastane Scandyline Indian Summer võitis 2000. aastal Milano maailmameistrivõistlustel esikoha.

Korna söötis laupäeva õhtul kümnele Shetlandi lambakoerale uut linnulihaga kuivtoitu ECO. Tema sõnul pidi see sisaldama vähem säilitusaineid ja olema naturaalsem kui teised koeratoidud.

?Ma olin varem ka oma koertele ECO kuivtoitu andnud,? lisas Korna. Siis oli toit tema sõnul loomalihaga.

Pühapäeva hommikul koertega jalutama minnes avastas ta, et kaks lambakoera on surnud. Korna sõnul olid koertel kõhud lahti ning tagumised jäsemed halvatud.

Veterinaararst Heli Jürindi ütles, et tema saabudes oli kaks koera surnud ja teised ei reageerinud käsklustele. Ellujäänud loomadele tehti intensiivset mürgitusvastast ravi, kuid veel kahe koera elu ei suudetud päästa. Eileõhtuse seisuga oli ühe koera seisund kriitiline.

Hetkel kuum