EPL: Hansapank muudab Ego võlgnike elu lihtsamaks

06. jaanuar 2004, 08:03

1. veebruaril hakkavad kehtima uued Hansapanga Ego kaardi tingimused, need muutuvad mõnevõrra paindlikumaks ning lihtsamaks kaardivõlgnike suhtes.

Seni kasseeris pank pikast, kuni neljakuulisest võlgnevusest tulenevalt lepingu omapoolse lõpetamise järel kliendilt viivist seitse protsenti aastas kuni kohtuotsuseni, mis võis võtta aega kuni viis kuud. Uue korra kohaselt viivis jooksma ei hakka ning pank nõuab ühekordselt lepingu ülesütlemise tasuna kaks protsenti võlasummast. Lisaks kaob ühekordne, 100-kroonine võlgnevuse menetlemise tasu, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Vähendame Ego võlgnike sanktsioonide hulka ning muudame allesjäänud sanktsioonid leebemaks. Seni oli nende rakendamine liiga keeruline,? ütles Hansapanga jurist Andrus Hinrikus.

Peale viivise asendamise lepingu ülesütlemise tasuga ning võlgnevuse menetlemise tasu kaotamise muutub ka leppetrahvide maksmise kord. Kui seni kasseeris Hansapank 60. päeval pärast võlgnevuse tekkimist leppetrahvi kuni 300 krooni, siis 1. veebruarist peab võlgnik tasuma 35. päeval pärast võlgnevuse tekkimist 50 krooni leppetrahvi.

Võlgnevusega lepib pank olenevalt kliendist kuni neli kuud ja kui selle aja jooksul kliendiga kokkuleppele ei jõuta, lõpetab pank lepingu ühepoolselt, nõuab lepingu ülesütlemise tasu ning annab asja menetlemiseks kohtusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing