Muusikatööstus uurib Amazoni illegaalset CDde kaubandust

ÄP Online 08. jaanuar 2004, 00:00

BPI uurimine on algusjärgus. Nad tahavad veenduda, kas Amazon.com rikub autoriõiguse seadust, kui müüb CDsid paralleelse impordi vormis Suurbritannia kundedele, kirjutas FT.com. Uurimine ei hõlma Amazon.co.uk tegevust.

Uudis tuli välja ajal, mil BPI valmistub suurejooneliselt võitlema Hongkongi jaemüüja CD Wow vastu, mis on üks kohaliku internetiäri edukamaid ettevõtteid. Firma poodide mulluseks käibeks prognoositakse 100 mln naela (2,2 mld krooni).

BPI väidab tuleval kuul algavas kohtuasjas, et CD Wow viib Suurbritanniasse väljastpoolt Euroopat ostetud CDsid ja müüb neid traditsioonilistest jaemüüjatest odavamalt.

BPI on algatanud ka kohtuasja Jersey?s asuva CDde online-jaemüüja Play.com-i vastu.

Amazon.com-i uurimine ja kaks kohtuasja on esimene suurem muusiktööstuse poolne rünnak paralleelimpordi vastu. Paralleelne import on tegevus, mille käigus ühelt maalt ostetakse odavamalt ehtsat kaupa ja müüakse see teisel maal ilma autoriõiguse omaniku nõusolekuta.

Levi-Strauss on kohtus edukalt võidelnud Tesco vastu, et takistada teksaste Ida-Euroopast ostmise järgset paralleelimport ja müüki Suurbritannia turul.

?BPI jälgib Amazon.com-i,? ütles üks asjaga kursis olev inimene. ?Kui Suurbritannia kunde ostab toote USAst, on see potentsiaalselt tegevus, millel puudub Briti muusikafirmade nõusolek ja luba.?

?Me oleme saanud loa muusikafirmadelt, sest omandiõiguse muutus leiab aset väljaspool Suurbritanniat,? ütles CD Wow direktor Philip Robinson. ?Meie ja Tesco-Levi juhtumi vahel on suur erinevus.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing