Ülo Toomsalu • 9. jaanuar 2004 kell 6:13

PM: Lufthansa tahab uuesti avada Frankfurdi liini

Saksa lennukompanii Lufthansa tahab kevadest hakata lendama Tallinna-Frankfurdi liinil, kus praegu veab kuuel korral nädalas reisijaid Estonian Air.

Tallinna lennujaama turundusjuhi Katrin Poelli sõnul on kokkulepe lendude alustamiseks juba sisuliselt saavutatud ning Lufthansa peaks oma lõpliku sõna ütlema veebruaris. Suvine lennuplaan võetakse tänavu kasutusele 28. märtsist, ning siis alustaks ka Lufthansa.

Lennufirma Tallinna esindusest öeldi Postimehele, et huvi Tallinna lendamise vastu on firmal juba pikka aega olemas, kuid lõplik otsus alustamise kohta langetatakse peakontoris. Tallinnast on Lufthansa Frankfurti lennanud ka varem, kuid 1998. aastal lennud lõpetati.

Estonian Air veab praegu inimesi Frankfurti kuuel päeval nädalas. Firma pressiesindaja Epp Alatalu sõnul oli eelmisel aastal liinil 37 407 reisijat ning liini keskmine täitumus küündis 57 protsendini.

Alatalu kinnitusel nemad konkurentsi ei karda ning tervitavad kõiki, kes nüüd ja edaspidi pakuvad Eestisse ja Eestist lendamise võimalusi. Sügisel võttis firma Frankfurdi liinil kasutusele uue hinnakujunduse ning odavaima ühe otsa pileti hind langetati 1025 kroonile.

Praegu kasutab Tallinna lennujaama liinilendudeks kuus välismaist lennufirmat, kellel on kokku ka kuus sihtkohta. Lisaks sellele lendab Aero Airlines Helsingisse ning Estonian Air 12 sihtkohta.

Hetkel kuum