V&K Holding vallutab Balti turgu

Sirje Niitra 13. jaanuar 2004, 00:00

?Eestis on meil lagi praktiliselt käes, nüüd paneme rõhu Läti ja Leedu turule,? ütles V&K Holdingu juhatuse esimees Ivar Vendelin. Lätis on firma avanud juba 6 Videoplaneti nime kandvat laenutus- ja müügipunkti, Leedus peaks Vilniuse kesklinnas esimene käima minema kuu aja jooksul.

Kolmveerandi aktsiate müüki Soome meediakontsernile Sanoma WSOY kuuluvale Finnkinole kommenteerides ütles Vendelin, et see pakkus head hinda. ?Soome suurkontserni rusikas ja oskused ning meie management peaks kokku hea tulemuse andma,? hindas ta tehingu kõigile osapooltele kasulikuks. Ka märtsis 40% suuruse osaluse omandanud riskikapitaliinvestor Baltcap on Vendelini sõnul asjade sellise käiguga rahul.

Uutel omanikel tema teada juhtkonnas muudatusi teha plaanis ei ole. ?Olulised on meie isiklikud suhted Hollywoodiga, mis näiteks venelaste ees, kes samuti sealt filme tahaks, suure eelise annavad,? märkis firmajuht.

Kui palju eestlastest omanikfirma VK Food tehingust teenis, nagu ka seda, kuidas vabanenud raha kasutatakse, ei soovinud ta öelda.

V&K Holding on seadnud eesmärgiks saada videofilmide müügis ja laenutuses arvestatavaks tegijaks kogu Euroopas. Lätis ja Leedus on plaanis saada enda kätte 30?40% suurune turuosa. Hulgimüügis on Vendelini sõnul sellest vähe puudu, jaemüügis ja laenutuses rohkem. Korralikku ketti pole praegu kummaski riigis. Eestis seevastu on praegu 65 Videoplanetit, müügikohad 10 bensiinijaamas ja pea kõigis suuremates ostukeskustes.

Hulgimüügis on konkurentsiamet tunnistanud V&K Holdingu turgu valitsevaks ettevõtteks ja ühe konkurendi kaebuse põhjal on algatatud ka kriminaalasi, mis on tänaseks prokuratuuri jõudnud. Konkurentsiameti andmetel on ettevõte osa kaebuses toodud puudusi tänaseks kõrvaldanud.

Kui suur ettevõtte turuosa praegu ühel või teisel alal Eestis täpselt on, ei osanud Vendelin öelda. ?Meil on konkurente piisavalt, et end mitte liiga mugavalt tunda,? lausus ta. Videoplaneti sarnast suurt ketti Eestis teist siiski ei ole, on vaid hulk väikseid tegijaid, neist suurim Tartus tegutsev Koduvideo.

V&K Holdingule on videolaenutuse ainuõiguse andnud sellised USA suurtootjad, nagu 20th Century Fox, MGM/UA, Warner Home Video, New Line Home Entertainment jt. Firma teenis eelmisel aastal 39 mln krooni suuruse käibe juures ligi 8 mln krooni kasumit, tööd annab see praegu Eestis ja Lätis ligi 70le inimesele.

Finnkinole kuulub kobarkino Tallinnas, kaks kobarkino Leedus ja üks 14 saaliga kino Riias.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing