EPL: Atonen pooldab märki Made in EU

13. jaanuar 2004, 08:06

Majandusminister Meelis Atonen peab Eesti tootjatele positiivseks märgi Made in EU kasutuselevõttu, mille üle käib arutelu Euroopa Komisjonis.

Euroopa Komisjoni kaubandusvoliniku pressiesindaja Arancha Gonzaleze sõnul kaalutakse praegu ELi päritolumärgi positiivseid ja negatiivseid külgi. ?Märk annaks adekvaatse info kauba päritolu kohta, pärsiks võltstoodete levikut ning tõstaks Euroopa Liitu esile,? ütles Gonzalez Eesti Päevalehele. ?Samas tähendaks see tootjatele aga lisakulutusi.?

Praegu ei ole Gonzaleze sõnul komisjonil ühtset nägemust, kas ja kuidas Made in EU (valmistatud Euroopa Liidus) märk tuleb. Komisjon peab konsultatsioone liikmesriikide valitsuste, tootjate ning tarbijatega selgitamaks, kas märgile leitakse piisavat toetust. Kevadeks peaks otsustatama, kas märk tuleb, kas see saab ELi toodetele kohustuslikuks või jääb kasutamine vabatahtlikuks, kas see rakendub ainult eksporditavatele toodetele või kehtib ka siseturul.

Samuti on lahtine, kas Made in EU asendaks praegused riiklikud päritolumärgid, nagu Made in Germany või Made in Estonia, või käibiks nendega paralleelselt. Praegu on Made in EU märgistuse kasutamine reguleerimata ning kõigile soovijaile vabatahtlik.

Atoneni sõnul oleks Made in EU märk Eesti tootjatele üldiselt kasulik, kuigi sektorite kaupa võib suhtumine erinev olla. Eesti toodangust läheb tema sõnul 80 protsenti ELi turule. ?Euroopa tarbijad hindavad vanade liikmesriikide kauba kvaliteeti kõrgemalt kui uute liikmesriikide oma, kuigi me ise teame, et meie toodang pole sugugi halvem. Seetõttu ongi märk meile kasulik,? rääkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing