Suurpuhastusele kulub terve öö

Ingrid Leiner 14. jaanuar 2004, 00:00

Üldjuhul hõlmab suurpuhastus põrandate hooldust, seinte puhastamist, lampide, ventilatsiooniavade jm kõrgemate karbikute puhastamist tolmust, akende pesu, klaasvaheseinte pesu, santehnika puhastamist ning vastavalt ruumi iseloomule ja kliendi soovile ka muid puhastustöid.

Priit Sipelgase sõnul ESS Puhastusest kaasnevad öösel ja puhkepäevade ajal tehtud koristustöödega loomulikult mõningad riskid ? büroo ei saa siis valve all olla ja mõne töötaja kohalolek terve teenuse osutamise ajal on kurnav ning kulukas.

Talvisel perioodil tööjärjekorrad eriti pikad ei ole, 1?2 päeva kõrghooajal, pisut erinev on olukord nädalavahetustega. Siin peab tellija arvestama, et pahatihti samal nädalavahetusel suurpuhastust osta ei ole võimalik ja arvestada tuleks järgmise kahe nädalavahetusega. Sipelgas soovitab kuni 500 m² büroodel kasutada võimalust osta teenust argipäeva ööseks, olenevalt teenuse mahust ka kaheks järjestikkuseks ööks. Ainsaks ebameeldivaks üllatuseks võib sel juhul olla pesust veel lõplikult kuivamata vaipkate, millega kaasneb vähene kemikaali lõhn. Anu Kraav Pesumatist ütleb, et suveperioodil venivad järjekorrad ka kalendrikuu pikkuseks.

?Hea oleks, kui tellija teisaldaks eelnevalt hooldust vajavalt põrandalt igasugused elektroonikaseadmed (arvutid jms),? soovitab Sipelgas. Lisakokkuleppel teevad seda aga ka puhastusfirmad ning pisemate mööblitükkide puhastamine (kontoritoolid, prügikastid) sisaldub tavaliselt juba hinnas.

Enne hinnapakkumise esitamist vaatavad koristusfirmad objekti oma silmaga üle või uurivad siis telefonitsi, kas pole mingeid erisusi ? selgitatakse välja kliendi vajadused ja sellele lisatakse omapoolsed professionaalsed soovitused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:06

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing