Austria suurim majandusajaleht soovitab Hansapanga aktsiat osta

Austria suurim majandusajaleht Wirtschaftsblatt peab Hansapanga aktsiat Ida-Euroopas paremuselt teiseks ning näeb sellelal tohutut kasvupotentsiaali.

Hansapank ei ole mitte ainult suurim pank Eestis, vaid lisaks ka turuliider Lätis ja Leedus, kirjutab ajaleht. Balti riikide regioonis kokku on Hansapanga turuosa 33%. Seega on pangal ideaalne võimalus võita regiooni majanduskasvust.

Ka lähiaastatel oodatakse Eestis, Lätis ja Leedus sisemajanduse kogutoodangu (SKT) kasvuks enam kui 5%, mis on suurim kasv Euroopas.

Kuigi aktsia on noteeritud Euroopa ühel väikseimal börsil, on selle likviidsus kõrge. Käibe poolest võib Hansapanka võrrelda Austria pankadega Erste Bank ja BA-CA. Hansapanga likviidsust aitab tõsta tõsiasi, et Tallinna börs on tihedalt seotud Soome kauplemissüsteemiga, kirjutab ajaleht. Ajaleht vahendab Suprema prognoose.

Möödunud aasta kasumiks Hansapanga aktsia kohta prognoosis Suprema 1,69 eurot, 2004. aastaks 1,68 eurot ja 2005. aastaks 1,93 eurot. Ajaleht soovitab Hansapanga aktsiat osta.

Hetkel kuum