Peugeot avab Eesti suurima autokeskuse

20. jaanuar 2004, 15:45

Peugeot autode müüja Kommest Auto avab esmaspäeval Eesti
suurima autode müügi- ja teeninduskeskuse Tallinnas, Sõpruse puiesteel.

Keskus on 3000 m2 suur ja läks maksma 46 miljonit krooni.

ASi Kommest Auto juhatuse esimees Toomas Rüütmani sõnul jõuavad automüüjad esinduste ehitamisel ringiga tagasi Tallinna. ?Suuremad müüjad on viimaste aastate jooksul katnud kõik olulisemad piirkonnad ? uhkete salongidega on
jõutud isegi saartele. Nüüd ootavad uuenduskuuri aastaid tagasi Tallinnas
ehitatud esindused ? sel kuul kolib pealinnas uutele müügipindadele seitse
automarki,? märkis Rüütmann.

Arhitekt Raivo Puusepa poolt projekteeritud Peugeot keskuses on müügisaalid nii uutele (1328 m2) kui kasutatud sõidukitele (437 m2). Ülejäänud pinnal ehk ca 1300 m2 on hooldus- ja remonditöökojad.

Teadaolevalt suuruselt teist müügisalongi Eestis omab samuti Peugeot, milleks on üle 3000m2 esindus Tartus.

?Suurus pole eesmärk omaette - Eesti klient on Peugeot? ülikõrgelt hinnanud ja seda juba viis aastat järjest muutes Peugeot enimmüüdud margiks - meie kohus on talle pakkuda vastu ka kõige kõrgemat teenindustaset,? ütles Rüütmann.

AS Merko Ehitus alustas Sõpruse puiesteel asuva hoone ehitust möödunud aasta märtsis. Lisaks Peugeot esindusele valmib kevadel samas hoones ca 2000 m2 büroopinda.

Salong mahutab kokku 25 uut ja üle 20 kasutatud sõidukit. Välipinnal saab täiendavalt eksponeerida 45 kasutatud sõidukit. Keskusse tuleb veel autopesula ning autode kiirteenindus, kus on võimalik kiiresti teenindada kolme autot korraga. Uues esinduses hakkab kliente teenindama 44 inimest.

AS Kommest Auto omab koos edasimüüjatega kokku kümmet kaasaegset müügi- ja teeninduskeskust üle Eesti. Möödunud aastal moodustas Peugeot turuosa uute sõidukite kogumüügist 11,6 protsenti. Kokku müüdi aasta jooksul 2185 Peugeot mudelit, millest tarbesõidukeid oli 430. Lisaks Eestile tegutseb Kommest Auto tütarettevõtte Lauva Auto näol Lätis.

?Uue hoone kõrval asuv senine esindus jääb samuti Kommest Auto valdusse,?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing