Juri Ustimenko ei tunnistanud end täna kohtus tapmises süüdi

Inno Tähismaa 21. jaanuar 2004, 16:27

Sarimõrvades süüdistatav Juri Ustimenko ei tunnistanud täna alanud kohtuprotsessil end üheski tapmises süüdi, küll aga võttis osaliselt omaks muid kuritegusid.

Tallinna linnakohtu avalike suhete esindaja Aet Truu ütles, et Ustimenko eitas enamikku talle süüks pandud kuritegusid. Nii eitas ta oma Eestist leitud kaaslaste Valentin Oleinikovi ja Vassili Sudini ning taksojuht Urmas Kivioja tapmist. Samuti eitas ta Sillamäel kassiiri Jelena Krassovskaja haavamist ja ohvri kaastöötaja Anatoli Bahmatovi tapmist. Ustimenko eitas ka Tallinnas Küti Äri poemüüja Indrek Auna mõrva, küll aga võttis omaks poest laskemoona varguse.

Samuti eitas Ustimenko Tartu poemüüja Reelika Raidsalu mõrvamist, kuid tunnistas poeröövi. Ustimenko sõnul pole ta seotud ka Tallinnas Janika Kõutsi röövimisega, Tartu taksojuhi Aleksandr Sergejevi ründamise osas tunnistas ta ainult osaliselt oma süüd.

Ustimenko tunnistas ennast täielikult süüdi ühes Tartu poeröövis, milles süüdistuse järgi oli tapjaks tema kaaslane Dmitri Medvedjev. Samuti tunnistas Ustimenko oma süüd Roosikrantsi tänaval plahvatuse korraldamises ning lõhkeaine ja pommi valmistamiseks vajalike seadmete omamises.

Ustimenko 37aastane kuriteokaaslane Valeri Po?idajev tunnistas end Sillamäe kassiiride mõrvale kaasaaitamises osaliselt süüdi.

Keskkriminaalpolitsei süüdistab Ustimenkot 24 kuriteoepisoodis, sealhulgas viies Eestis toime pandud mõrvas. Ühe tapmise kirjutas politsei Ustimenko kaaslase Dmitri Medvedjevi arvele, viimane hukkus ise tulevahetuses Läti politseinikega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing