Eesti Gaas sai Pärnu linnavalitsuselt lepingu

22. jaanuar 2004, 16:34

Täna sõlmis Eesti Gaas Pärnu linnavalitsusega lepingu, mis võimaldab pärnakatel 2006. aasta sügisest üle minna gaasiküttele, teatas linnavalitsus.

Lepingule kirjutasid alla Pärnu linnapea Väino Hallikmägi, Eesti Gaasi juht Aarne Saar ja Gaasienergia AS juhatuse liige Simo Lahesalu.

2006. aasta sügiseks ehitab Eesti Gaas Pärnu linna piirini kõrgsurve gaasitorustiku ja rajab koos Gaasienergiaga maagaasi jaotustorustiku Pärnu linna.

Linnavalitsus abistab planeeringute koostamisel ja koordineerib linna kaevetöid.
Väino Hallikmägi sõnul toetab Pärnu linn gaasitrassi rajamist, kuna see annab Pärnu soojatootjatele võimaluse vahetada senine kütus odavama ja ökoloogiliselt puhtama vastu.

Projekti esimese etapi maksumus on umbes 100 mln krooni. Hiljem on plaanis rajada ka maagaasil töötav soojus- ja elektrienergiajaam.

Eesti Gaasi juht Aarne Saar avaldas lootust, et gaasiküte muutub Pärnus populaarseks, kuna gaas on ökoloogiliselt puhas ja umbes 30% odavam kui kütteõli. Samuti on Eesti Gaasil pikaajalised tarnelepingud aastani 2015 maagaasi Eestisse toomiseks ja kokkulepitud hinnaskeemid 2008. aastani.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing