PM: Vaher loobus toimingute tähtaegu lühendamast

23. jaanuar 2004, 08:27

Justiitsministeerium tahab taastada kinnistuskannete muudatuste menetlemise kolmekuulise tähtaja, kuigi alates jaanuarist pidi see lühenema ühele kuule.

Riigikogu õiguskomisjonis ministeeriumi taotlusi kaitstes ütles justiitsminister Ken-Marti Vaher, et ühekuuline tähtaeg nõuab uute töökohtade loomist ja inimeste koolitamist, mis võtaks neli miljonit lisakrooni, ning et nad ei ole veel tähtaja lühenemiseks valmis, kirjutab Postimees.

Vaher lisas, et pealegi tuleks nüüd tööle võetavad inimesed mõne aasta pärast koondada, kui rakendub uus kinnistusraamatu infosüsteem.

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tegevdirektori, Rahvaliitu kuuluva Tõnis Rüütli hinnangul ei kannata esitatud argumendid kriitikat, sest riik saab kinnisvaratehinguilt lõivude näol tulu kümneid miljoneid kroone aastas.

«Kui härra minister minu kõrval õiguskomisjonis hakkab häbelikult kokutama, et tähtaegade lühendamiseks oleks ikka neli miljonit vaja ja me ikka ei saanud... See oli aasta otsa ette teada, et asi tuleb ära korraldada,» lausus Rüütel.

Kinnisvarafirmade liidu hinnangul säästaks kinnistustoimingute kiirendamine juba ühe kuu võrra aastas 40-50 miljonit krooni toiminguid sooritavate inimeste raha.

Riigikogu hääletas kolmapäeval valitsuse ettepaneku tähtaegade pikendamise kohta siiski eelnõust välja. Vastava ettepaneku tegi Andres Herkel Isamaaliidust, kuid seda toetasid ka Rahvaliit ja Keskerakond. 11 justiitsministri erakonnakaaslast Res Publicast ei hääletanud. Kokkuvõttes eelnõu lugemine katkestati.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing