PM: Maimetsa reform rõhub haridusosakute süsteemile

27. jaanuar 2004, 07:56

Haridusminister Toivo Maimets räägib täna Riigikogu ees oma ideest viia koolide rahastamine üle haridusosakute süsteemile.

Maimets rõhutab oma kõnes, et põhiseadus sätestab lapsevanemate õiguse määrata oma lapse haridustee, ning koolide rahastamine tuleb ümber korraldada nii, et see toetaks vanemate valikuvõimalusi, kirjutab Postimees.

«Selleks tuleb rakendada haridusosaku süsteemi, mis sisaldaks kõiki maksumaksja poolt lapse õpetamiseks tehtavaid kulutusi ning oleks vabalt koos lapsega liikuv sinna kooli, kus ta õppida otsustab,» soovitab Maimets.

«Ühistranspordi võrgu korrastamine ja koolibusside aktiivsem kasutuselevõtt peavad võimaldama valikut ka maapiirkondades ning õppetoetuste süsteem (millest piisab ka ühiselamu kulude katteks) võimaldama käia kodust kaugemates gümnaasiumites ja kutsekoolides ka vähemkindlustatud õpilastel,» nõuab haridusminister oma kõnes.

Ministri sõnul on loomulik, et algharidus omandatakse kodu lähedal, edasised haridusastmed aga võivad olla ka kodust üha kaugemal - näiteks ühiseks kõrghariduse omandamise piirkonnaks muutub üha rohkem kogu Euroopa Liit.

Õppetoetuse mõtteks on muuta lastele võimalikuks õppimine ka kodust geograafiliselt kaugel asuvas kutsekoolis. Maimets möönis, et selles võib näha ettevalmistust kutsekoolide arvu vähendamiseks ning neist vaid parimate allesjätmiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing