Luterlik kirik: maksuõigusrikkumised ei kahjusta kiriku mainet

04. veebruar 2004, 15:58

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) teatas, et kiriku haldusdirektori maksuõigusrikkumised on tema isiklik asi ning ei kahjusta kiriku mainet.

?Vastuseks kommentaaripalvele teatan, et haldusdirektor Mati Maanas on informeerinud EELKd sellest, et maksuamet on kontrollinud tema tegevust füüsilisest isukust ettevõtjana ning teinud talle ettekirjutuse, mille Mati Maanas on vaidlustanud. Mati Maanase ja maksuameti vaidlus lõppes juba eelmise aasta septembris ning ka nüüd, pool aastat hiljem, ei ole kummalgi poolel teisele pretensioone. EELK on võtnud selle informatsiooni teadmiseks ning sellega on antud teema käsitlemine end ammendanud,? ütles Pädam ja lisas, et EELK ei pea õigustatuks sekkumist kodaniku ja maksuameti vahelistesse maksuvaidlustesse ning leiab, et antud juhul ei ole sellel seost kiriku maine kahjustamisega.

Äripäev kirjutas möödunud nädalal, kuidas prominendid mullu maksuametiga vaidlesid (<#loe siit= http://www.aripaev.ee/2557/uud_uudidx_255702.html>). EELK haldusdirektor Mati Maanas, kes ütles, et maksurikkumised on tema isiklik asi, süüdistas kommentaari küsinud ajakirjanikku volituste ületamises.

?Kirikul ei saa olla muid soovitusi, kui õigusriigile kohane käitumine nii maksumaksjate kui ka maksuhaldurite poolt,? ütles Pädam samas ettevõtjatele, kes on sattunud või satuvad seadusi rikkunud kiriku tippjuhiga sarnasesse situatsiooni.

Maksu- ja tolliamet pöördus jaanuaris Andmekaitse inspektsiooni, et salastada maksuõigusrikkumistega seotud avalikke andmeid. Taotluse läbivaatamise ja salastamisloa saamiseni kustutas Maksu- ja tolliamet elektroonilisest dokumendiregistrist ettekirjutusi, korraldusi, vaide-, trahvi- ja maksuotsuseid saanud eraisikute ning ettevõtete andmed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing