PM: Rein Kilk on Eesti suurim lambakasvataja

17. veebruar 2004, 07:58

Kolm aastat tagasi lambaid kokku ostma hakanud Rein Kilk on praeguseks loonud Palamuse valda Kudinale Eesti suurima, 800pealise lambakarja.

Umbes 500 Kudina hiigelkarja looma kuulub firmale Marga Roosikasvatus ning ülejäänud 300 firmale Nurmus Grupp. Mõlemad ettevõtted kuuluvad omakorda firmale Elikante, mille omanik on peaasjalikult kinnisvaraprojektide ja sadamaäriga tuntust kogunud Rein Kilk, kirjutab Postimees.

Tartust poole tunni teekonna kaugusel elutsev Eesti suurim lambakari sai alguse alles kolm aastat tagasi, kui Marga Roosikasvatus ostis kokku esimesed poolsada utte. Järgnevatel aastatel on uttedele kõikjalt Eestist lisa hangitud. Tekseli, suffolki ning dorseti tõugu jäärad tulid Kudinale aga Taanist.

Eestis on praegu kokku 31 139 lammast ning Kilgi kari on konkurentsitult suurim. Karja arvukuselt järgneb talle Põlvamaal elav Kaido Ilves, kellele kuulub põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti andmetel 434 lammast. Kokku on Eestis enam kui 300-pealisi lambakarju praegu seitse. Ligi 2,5 protsenti Eesti lammastest kuulub Kilgile.

Kilgi hinnangul on kolme aasta jooksul kulunud lambakasvatusele kokku oma paar miljonit krooni. 800 lammast pole Kilgile mingi eesmärk, see on alles algus. Sihiks on suurendada lambakari umbes 5000 loomani.

Kilgi jutu järgi on mujal maailmas on üsna tavaline, et erinevate elualade inimesed pühendavad osa oma energiast maatööle.

«Näiteks veinikeldrid ja viinamarjaväljad ning väiksemad juustutööstused kuuluvad tihti linnameestest advokaatidele, arhitektidele või inseneridele,» rääkis ta.

Marga Roosikasvatuse juhataja Urmas Männiku sõnul on karja loomise äriideeks kasvatada lihalambaid ning müüa tõuloomi. Seni ei ole ettevõte arvestatavat tulu teeninud, põhienergia on kulunud karja suurendamisele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing