25. veebruar 2004 kell 11:32

USA börsiettevõtted maksavad rohkem dividende

Ettevõtted maksavad rohkem dividende, sest kasumid kasvavad ning maksukoormus dividendidelt on langenud, kirjutab ajakiri BusinessWeek.

S P 500 indeksisse kuuluvatest ettevõtetest maksavad nüüdseks dividende 370, mis on 19 võrra rohkem, kui 2002. aastal ning omanikutulu maksti 161 miljardi dollari (2 triljoni krooni) ehk 8,8 protsendi võrra rohkem, kui aasta tagasi. Sel aastal kasvab välja makstavate dividendide hulk 10,7 protsendi võrra, mis on suurim tõus alates 1989. aastast. Uute ettevõtetena liitusid dividendimaksjate ridadega Reebok International ja Microsoft.

Heldeimad dividendimaksjad on pangandussektori ettevõtted, kes maksavad välja 51 miljoni dollari ehk 34 protsendi võrra rohkem, kui eelmisel aastal. Goldman Sach ja Citigroup tõstsid dividendimäära vastavalt 108 ja 94 protsendi võrra. Investeerimispank Lehman Brothers tegi seda aga viimase 14 kuu jooksul kahel korral 33 protsendi võrra.

Dividendimäära tõstmisele vaatamata jäi dividendimaksjate tootlus mittetootjatele alla. Seda eelkõige tänu tehnoloogiasektori kiirele kasvule möödunud aasta teisel poolel. Ja need tehnoloogiaettevõtte, kes maksavad, maksavad seda suhteliselt vähe. Ajakirjanduses tugevat kajastust saanud Microsoft maksab dividende 16 USA senti aktsia kohta, mis teeb dividenditootluseks 0,6 protsenti.

Hetkel kuum