Vaidlusi tekitanud vaade

Rivo Sarapik 27. veebruar 2004, 00:00

Rikub näiteks Viktor Kaasiku privaatsust, kui kõrgemate korruste akendest teiste hoovi piilutakse. Vastuseisust hoolimata on maja endiselt püsti ning täitub järjekindlalt uute elanikega.

Jaanuari teisel nädalal käib Pirita tee 26F majas hoogne töö. Ühel välisustest ilutseb silt, et suitsetamise eest saab 5000 krooni trahvi. See kehtib ehitajatele.

Maja ühes fuajees puhub külm tuul, sest töömehed sebivad värvipurkide ja tööriistadega. Fuajees asuvad tavalised hallid postkastid ei reeda elamu eksklusiivsust. On kosta puurimist ning mitmest korterist paistavad askeldavad ehitajad. Üks liftki on veel lahti pakkimata, et seda ära ei kriimustaks. Ja hämaras trepikojas vonklevad ehitusmeeste pikendusjuhtmed.

Majas asuvast 75 korterist on omaniku leidnud peaaegu kõik, vaid viis on veel saadaval. Vallaline on ka 15./16. korrusel paiknev viietoaline häärber, mis kergendab pangakontot 5,7 miljoni krooni võrra. See hinnalipik on ka maja kalleim.

Ent leiab ka odavamaid. Niinimetatud tüüpkorter vaatega kas messikeskusele või lauluväljaku poole võtab pea poolteist miljonit. Sellest küll erilist vaadet ei avane, kuid midagi silma kriipivat akna taga samuti pole.

Aga korteri hind pole veel kõik. Kui soov sporti teha, saab osta mõttelise osaku veel naha järele lõhnavast jõusaalist ja vastuvooluga basseinist. Korteri hinnaga võrreldes tühised 75 000 krooni annavad võimaluse lihased proovile panna 15 jõumasinal, alternatiiv on ülemistele korrustele treppi mööda sörkida. Kui näiteks 25aastane kodanik elab seal majas 45 aastat ja kasutab aktiivselt jõusaali, siis tuleb 45 aasta peale kuumaksuks vaid 139 krooni. Tallinna kohta väga soodne. Treener tuleb ainult ise hankida.

30 000?40 000 kulub veel panipaigale ja 130 000 autole koha eest garaa?is. Odavamat autot on üldse narr sinna parkida, kui koht kallim kui masin.

Oma neljarattalise sõbra saab ööseks magama panna kahte garaa?i, kus kokku 110 kohta. Ehk keskmiselt poolteist autot korteri peale. Garaa? on nagu parkimismajas, vaid seisvad sõiduriistad on keskmisest kallimad, silma hakkab uus 7. seeria BMW, viis uuemat Mercedest ja veel mõned ?aasialased?. Üks masin on katte alla talveunne pandud, kerekuju järgi on tegemist mudeliga Mercedes-Benz 500 SL.

Autode öömaja moodi hallid on veel need korterid, mis omanikuta. Nimelt saab klient ise valida nii seinade värvi kui ka kattematerjalid, põranda viimistlusvahendid ja vaheseinte asukoha. Oma suva järgi ei saa paigutada vaid vannituba, selle torustik on fikseeritud kohas.

15. korrusel, linnapoolses nurgas on äsja ostja leidnud kolmetoaline korter. Vaheseinu seal veel ei ole, maha on joonistatud vannituba piiravad seinad. Aknad ulatuvad laest maani ning ilmselt kardinaid kunagi kandma ei hakka. Need varjaks head vaadet. Pihu peal on meri ja Tallinna ?kilukarp? kiikab otse aknasse. Pirita teel liiklejatest on samuti hea ülevaade. Maakri tänava elumajast eristab Pirita teel asuvat elamut suur klaaspind. Vaadet viimases seinapinnaga ei varjata. Küll riivavad silma radiaatoriplokid akende ees.

Suvel saab panoraami nautida ka rõdudelt, mis on klaasitud ning ümbritsevad maja esikülge. Suurim, 56ruutmeetrine rõdu on pea kaks korda suurem maja pisimast korterist, millel pinda 26 ruutmeetri jagu. Rõdu maksab pool korteri ruutmeetri hinnast ja vaid kuuel korteril seda pole.

Maja arendaja Onix Investi projektijuht Külli Hansen teab, et majaelanikest on umbes kolmandik muulasi, sh venelased; ülejäänud eestlased. Vanuses alates 23ndast kuni vanema keskeani, lastega ja ilma. Noori paare on palju.

Pere järelkasvu jaoks leiab majast kaks mänguplatsi: üks maja ees, teine 4. korruse terrassil. Liivakastid on hetkel veel tühjad, kuid saavad peagi materjali kindluste ehitamiseks. Hirmu, et laps võiks terrassil üle ääre alla kukkuda, ei ole. Terrassi ääristab paks klaas, mis ulatub 175sentimeetrisel kodanikul üle vöökoha.

Terrassil asub ka minigolfiväljak, mis pakub jõusaali ja basseini kõrval vaheldust rahulikuma spordi nautlejale. Seda sporti kannatab teha vaid vaikse tuulega, sest terrass on igast küljest ilmale avatud.

Väravast laseb maja külastajaid praegu sisse ja välja vene keelt kõnelev valvurionu. Territooriumile niisama uudistajail asja ei ole. Tulevikus muutub kord veidi leebemaks, sest administraator kolib hoopis maja kõrgema osa fuajeesse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing