EVEA Panga hoiustajail lootus kolmveerandile nõuetest

Väinu Rozental 01. märts 2004, 00:00

Kahe eelmise jaotusega on seni EVEA Panga võlausaldajatele hüvitatud ligi 65 protsenti kaitstud nõuetest ehk 306 miljonit krooni.

Tallinna linnakohtunik Ene Tsefels ütles eelmise nädala reedel, et ilmselt kinnitab ta haldurite esitatud jaotusettepaneku algava nädala jooksul.

EVEA Panga pankrotihalduri Villu Tragoni sõnul alustavad nad väljamakseid kohe pärast jaotusettepaneku kinnitamist. Kolmanda jaotuse kohaselt läheb ümberjagamisele 42 miljonit krooni. ?Selle summa sees on ka esimeses ja teises jaotuses välja maksmata jäänud 8,6 miljonit krooni,? rääkis Tragon. ?Kui võlausaldaja ei ole eelmiste jaotuste hüvitist välja võtnud, läheb see raha ümberjaotamisele kõigi teiste võlausaldajate vahel.?

EVEA Panga vastu kaitses nõudeid ligi 4500 võlausaldajat kokku 479 miljoni krooni eest. Tragon ei soostunud ütlema, kes eraisikutest on suuremad võlausaldajad. ?Need on peamiselt vene kogukonda kuuluvad isikud,? lisas Tragon.

Tragoni sõnul ei tähenda nõuete rahuldamise suur protsent, et EVEA Pank polnudki pankroti väljakuulutamisel, 1999. aasta 5. veebruaril, maksejõuetu. ?Pank oli ilmselgelt pankrotis,? rõhutas Tragon.

?Saame nii suures ulatuses nõudeid hüvitada paljuski tänu Eesti Panga otsustavale tegutsemisele,? põhjendas Tragon. ?EVEA Panga juhtkond lihtsalt ei jõudnud kogu vara välja kantida.? Tragon ütles, et näiteks 1998. aasta 1. oktoobril ehk päev enne pankrotimenetluse algatamist läks EVEA Pangast välja 80 miljonit krooni.

Teiseks põhjuseks, miks jaotus on nii suur, nimetas Tragon pankade pankrotiprotsessi omapära. ?Pankrotistunud pangad ei maksa hoiuseintressi, kuid laenude intressid tiksuvad edasi,? seletas Tragon.

Tragoni kinnitusel hakkavad nad kohe koostama ka lõpparuannet, et veidi üle viie aasta kestnud pankrotiprotsessiga ühele poole saada.

Maapanga võlausaldajatele on kolme jaotusega hüvitatud 715 miljonit krooni ehk 57 protsenti kaitstud nõuetest. ?Pole välistatud, et suudame mingi pisikese jaotuse veel teha,? ütles pankrotihaldur Maire Arm. ERA Panga võlausaldajatele on väljamakset tehtud üks kord ? 130 miljonit krooni ehk 38 protsenti kaitstud nõuetest. ?Loodame ühe väikese väljamakse ehk veel teha,? lausus pankotihaldur Urmas Tross.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing