EPL: Maardu linnapea saatis võõra mehe enda eest eksamile

04. märts 2004, 08:05

Maardu linnapea Georgi Bõstrov saatis oma juhiloaga riigikeele eksamile tundmatu mehe, kes põgenes, kui eksaminaator tahtis tema isikut kindlaks teha.

?Eesti keele kõrgtaseme eksamile tuli Georgi Bõstrovi nimeline isik, kes esitas eksaminaatorile kontrollimiseks juhiloa,? ütles riikliku eksami- ja kvalifikatsioonikeskuse riigikeele talituse juhataja Ada Lumiste Eesti Päevalehele. ?Eksaminaator märkas, et eksamile tulnud mees ei sarnanenud juhiloa fotol oleva mehega ja küsis, kas ta ikka on Bõstrov.

Vastuseks sai, et foto on tehtud kümme aastat tagasi ja seepärast ei sarnane fotol olev isik enam temaga,? rääkis Lumiste.

Kuna eksaminaator kahtles selles väites, kutsus ta mehe kaasa, et minna riigikeeleeksami kontaktisiku juurde samas koolimajas. Enne kui nad sinna jõudsid, mees lahkus, jättes Bõstrovi juhiloa eksaminaatori kätte. Vale-Bõstrovi isik jäigi kindlaks tegemata.

Kaks tundi hiljem tuli politseivormi kandnud mees ja nõudis Bõstrovi dokumenti. ?Eksaminaator ütles, et ei saa eksamit katkestada ja palus politseinikul hiljem tagasi tulla,? ütles Lumiste.

Politseinik tuligi tagasi, kuulas eksaminaatori üle ja koostas protokolli selle kohta, miks oli Bõstrovi dokument eksaminaatori käes.

Politsei pressiesindaja Timo Tarve sõnul peeti Bõstrov 5. septembril, mil juhtunu toimus, Tallinnas kinni lahtise turvavööga sõitmise pärast, kuid tal polnud juhiluba esitada. ?Bõstrov ütles, et unustas juhiloa eksamipaika,? ütles pressiesindaja. ?Bõstrov viidi Lõuna politseijaoskonda ning teda hoiti seal seni, kuni politseinik käis ja loa ära tõi,? lausus Tarve.

Georgi Bõstrov töötab Maardu linnapeana neljandat ametiaega ja keeleinspektsioon on talle eesti keele mitteoskamise pärast korduvalt ettekirjutusi teinud.

Maardu linnapea ise enda asemel kellegi teise oma juhiloaga keeleeksamile saatmist ei tunnista.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing