EPL: Tallinna vanalinna jalakäijateala laieneb aprillis kolmandiku võrra

08. märts 2004, 08:09

Pool Tallinna vanalinna jääb üksnes jalakäijate päralt, kui linn soostub kavaga, mille kommunaalamet lähiajal linnavalitsusse saadab.

Kesklinna vanema asetäitja Kaia Jäppineni sõnul on eelnõuga kavas suurendada vanalinnas jalakäijateala umbes kolmandiku võrra, piiranguid plaanitakse eelkõige keskossa, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kommunaalameti liiklusteenistuse direktori Mati Songisepa sõnul tingis algatuse see, et nagu mujal linnas, on ka vanalinnas autode arv viimasel ajal üha suurenenud. Vanalinna tänavad on aga liiga kitsad, et mahutada kõrvuti nii autosid kui ka suurt hulka jalakäijaid. ?Suvel on veel tihedalt tänavakohvikuid, palju liigub turiste ? jalakäijatel ei ole lihtsalt turvaline seal olla,? põhjendas Songisepp. Ehkki vanalinnas on kehtestatud õueala kiirusepiiranguga 20 km/h, ei järgi seda paljud sõidukijuhid.

Ka Jäppineni hinnangul on liikluskoormus vanalinnas liiga suureks läinud. Otsuse teine ajend oli keskkonnauuringute instituudi uuring, millest selgus, et näiteks Harju tänaval on sama kõrge õhusaastatuse tase kui Vabaduse väljakul.

Vanalinna liiklust mõjutaks kõige enam osa Rataskaevu tänava sulgemine, sest praegu kasutatakse seda enamasti vanalinnast läbisõiduks. Vastukaaluks kavatsetakse autoliiklusele avatuks jääv Von Krahli teatri esine muuta kahesuunaliseks.

Veel suletakse autoliikluseks Harju tänav alates Müürivahe tänavast, nii et Kirjanike Maja juurde enam autoga sõita ei saa. Samuti keelatakse sõitmine Niguliste tänaval ja Rüütli tänaval kuni kiriku parklani.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing