Delli aktsia omanikud kümne aastaga sada korda rikkamad

Annika Matson 10. märts 2004, 00:00

Samal ajal oli S&P 500 indeksaktsia 1000 dollarist saanud vaid 2856 dollarit, kirjutas The Wall Street Journal (WSJ). Ajalehe koostatud tabelis oli maailma suuruselt teise arvutite tootja Delli aktsia 753 kompanii seas viimase kümnendi parim, olles iga aasta keskmiselt tõusnud 57,9%.

WSJ andmetel on Dell 10 aasta parim aktsia olnud kõige rohkem kolm aastat järjest alates 1998. aastast. Ühel aastal oli Dell parim nii kolme, viie kui ka kümne aasta kokkuvõttes.

Delli turuväärtus oli eelmise aasta lõpus 87 miljardit dollarit, mis annab talle 20. koha Dow Jonesi indeksisse kuuluva 1000 suurema ettevõtte seas. Jaanuariga lõppenud eelmisel majandusaastal oli kompanii käive 41,4 miljardit dollarit ja puhaskasum 2,7 miljardit dollarit. 2008. aastaks tahab Dell käibe kasvatada 62 miljardi dollarini.

Ka jooksva majandusaasta väljavaade on Dellil hea. Firma andmetel on kontsernide kulutused uue tehnoloogia soetamiseks kasvamas.

Tehnoloogiasektori analüütikud ootavad Dellile sel aastal samuti tugevaid tulemusi. Nad ennustavad, et kasum kasvab mullusega võrreldes 23 ja käive 17%.

Dell on ka sisenemas tarbeelektroonika valdkonda, müües lameekraantelereid ja digitaalseid muusikamängijaid.

Mõne aja eest teatas Delli juht ja asutaja Michael Dell, et 20 aastat pärast seda, kui ta firma Texase ülikooli ühiselamutoas asutas, loobub ta ettevõtte juhi kohast. Alates kompanii asutamisest on Delli varanduseks kogunenud 13 miljardit dollarit.

Michael Delli mantlipärijaks saab senine tootmisjuht Kevin Rollins. Nõukogu esimehena jätkab Dell siiski firma tegevuse jälgimist. ?See on tunnustus suurepärase töö eest firmas,? kommenteeris Rollinsi nimetamist esinumbriks Dell. Võimuvahetus toimub kontserni andmetel 16. juulil, päeval, mil aktsionäride üldkoosoleku otsused jõustuvad.

Kui ka Delli tagasiastumise tegelikud põhjused on teadmata, ei näe analüütikud selles otsuses põhjust muretsemiseks. Rollinsi asumine juhi kohale on analüütikute sõnul investoritele positiivne, sest nii võib kindel olla, et ta ei lahku firmast.

Mõned eksperdid on öelnud, et võib-olla tahab Dell ka mingis muus valdkonnas kätt proovida või veeta rohkem aega koos perega oma rant?os Havai saartel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing