Ülo Toomsalu • 11. märts 2004 kell 6:00

EPL: Tallinnas vähemalt 600 ohtlikku teelõiku ja arv kasvab iga päevaga

Tänavate olukorra järelevalvega tegeleva Tallinna Teede ASi andmetel on linnas auklikke teelõike sel kevadtalvel vähemalt 600 ja auke lisandub pidevalt.

?Sellise talvega tuleb auke täiesti katastroofiliselt,? ütles Tallinna Teede teehoiudirektor Sergei Kulakov Eesti Päevalehele.

Kõige hullem on Kulakovi sõnul olukord nendel tänavatel, mida pole hiljuti asfalteeritud. Suurimaks teelõhkujaks nimetab ta vett ? päeval päikesega poeb see asfaldipragudesse ja öösel jäätudes lagundab katkist kohta veel enam.

Eile pärastlõunase seisuga oli liiklusmärkidega tähistatud 620 ohtlikku tänavalõiku. Kulakovi sõnul on teejärelevalve seisukoht, et tänavapilt muutub veel kehvemaks. ?Teise kategooria tänavad on veel lume all ja seal pole auke nähagi,? ütles Kulakov.

Täna öösel täitsid töömehed kuuma mustseguga auklikke kohti Paldiski maanteel, Eha tänaval, Pärnu maantee 69 ees teises reas, Smuuli tänaval ja Ravi tänaval.

Milline on linna kõige auklikum piirkond, pole Kulakovi sõnul võimalik öelda. Eile luges ta kommunaalametis rutiinsel nõupidamisel ette 50 ohtlikku tänavalõiku. ?Pooled teed ei vasta praegu Tallinnas kehtestatud nõuetele,? nentis ta.

Kommunaalameti juhataja Ain Valdmanni sõnul on juba praegu ette näha, et eelarves jooksva remondi tarvis ette nähtud 30 miljonist kroonist ei jätku. ?Talvised augud teeme korda jaanipäevaks või juuli alguseks ja siis tuleb küsida 26?30 miljonit krooni lisaraha,? ütles ta.

Otseselt aukude pärast kommunaalameti juht Ain Valdmann Tallinnas sõites ühtegi tänavat ei väldi. ?Ei saa jätta märkimata, et olen omal ajal üle viie aasta rallit sõitnud ja saan ka Tallinna tänavatel hakkama,? ütles ta.

Hetkel kuum