EPL: ministeerium küsiks ETV-lt stuudio eest renti

12. märts 2004, 08:02

Järgmisel nädalal tutvustab rahandusministeerium ideed luua eraldi ettevõte, mis hakkaks ETV-le nagu teistelegi telekanalitele tehnikat ja maja välja rentima.

?Mõte on lüüa lahku loominguline ja äriline pool,? selgitas rahandusministeeriumi nõunik Kalle Kukk Eesti Päevalehele. ?Televisioonitehnikat kasutavad niigi kõik Eesti eratelekanalid ja produktsiooniettevõtted, ETV majas ei toodeta vaid Kanal 2 ja TV3 uudiseid ning paari telemängu. Ka ETV inimesed on möönnud, et vähemalt kinnisvara osas ei peaks nad olema omanikud, vaid rentnikud, sest ETV ei ole ju ainukasutaja.?

Kukk märkis, et teoreetiliselt suudab äriühing palju tõhusamalt kinnisvara ja tehnikaga toimetada, kui sada protsenti riigi eelarvest finantseeritav avalik-õiguslik juriidiline isik.

?Praktiliseks põhjuseks on, et sellisel juhul ei peaks riik uuringu kohaselt uue maja ehitamiseks ja tehnika soetamiseks vajalikku 300 miljonit krooni panema ise sinna kinnisvarasse ja eelarvesse, vaid selle eest tuleb vastutada tehnika ja kinnisvara omanikul,? selgitas ta.

Omanikuks saamine toimuks konkursiga, ning uue omaniku otsustada jääks, kas ta ehitab ühinenud ETV-le ja Eesti Raadiole uue maja uude kohta või asub nüüdisajastama kesklinnas asuvat nelja hoonet.

Ringhäälingunõukogu esimehe Andres Jõesaar, et nii teeb riik teist korda sama vea. Esmakordne viga oli eraldada ETVst ja Eesti Raadiost kogu saatekeskus ning moodustada Eesti Ringhäälingu Saatekeskuse AS, mis nüüd telekanalitelt keelamatult raha kasseerib. ?Taas tekib monopol, kelle põhieesmärk on kasumi teenimine,? ennustas Jõesaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing