12. märts 2004 kell 14:40

Maksuamet teavitas käivet ja palku varjanud restoranist

Maksu- ja tolliamet avastas eile ühisreidi käigus pikka aega käivet ja töötajate palku varjanud restorani, teatas maksuamet oma esimeses pressiteates.

Varem saatis maksu- ja tolliamet pressiteateid vaid avastatud tollirikkumiste kohta. Möödunud reedel vastas maksu- ja tolliameti pressiesindaja Aivar Pau Äripäeva järelpärimisele, et amet kaalub pressiteadete tegema hakkamist (<#vt siit=http://www.aripaev.ee/mod/emb/online.html?disp=2 uud_id=493400 leht_id=2587 year=2004 mon=03 day=05 from=online>).

Teates seisab, et Tallinna kesklinnas asuvasse restorani eile pärastlõunal toimunud reidi käigus leidsid maksu- ja tolliamet ning tööinspektsioon dokumendid, millest nähtub, et ettevõtte omanikud maksid deklareerimata palku ligi 30 töötajale.

Kontrollid avastasid, et restoran varjas juba kolm kuud oma käivet. Omanikud põhjendasid käibe varjamist asjaoluga, et neil ei olnud piisavalt raha raamatupidaja palkamiseks.

Maksu- ja tolliameti põhja maksukeskus alustas juhtunu uurimiseks maksumenetlust. Maksukorralduse seadus ei võimalda maksuhalduril avaldada andmeid konkreetse menetlusaluse ettevõtte kohta.

Maksuamet viis möödunud aastal kokku läbi 263 ümbrikupalgareidi, millest tulemuslikult lõppes 114 kontrolli või revisjoni. Ümbrikupalkade maksmisega seotud juhtumite uurimiseks viidi läbi 29 väärteomenetlust. Kokku määrati ümbrikupalga reidide tulemusel makse juurde 12368295 krooni.

Hetkel kuum