Preemiakandidaatide näitus

Tiina Kolk 02. aprill 2004, 00:00

Tänavu kolmandat korda väljaantava Eduard Wiiralti graafikapreemia pälvis elutöö eest Peeter Ulas oma tervikliku ansambliga ?Seepärast siis?. Virge Jõekalda sai noore autori preemia graafiliste lehtede ?Minu aed? VI, ?Metsik aed? I ja II eest.

Üle kolme aasta väljaantava Wiiralti graafikapreemia asutasid kunstniku 100. sünniaastal Harry Männil ja Henry Radevall koos Tallinna linna ning rahvusraamatukoguga, et arendada ja väärtustada eesti estampgraafikat. Preemiaga (2500 dollarit) kaasneb Wiiralti originaaltõmmis.

Premeerituid iseloomustades hindab Mai Levin kõrgelt Peeter Ulast kui meie üht originaalsemat sürrealisti, silmapaistvat joonistajat ja omanäolist graafikauuendajat.

Virge Jõekalda on alati tundlik, vahetuse poole püüdlev väga töökas kunstnik. Tema väga kaunis, terviklik väljapanek teeniski tunnustuse.

Kunstiteadlane kiidab ka Silvi Liiva joone võlu ja ilusat arengut minimalismi. Samuti kutsub ta vaatama Marje Üksine ?Mängu? ? hästi läbikomponeeritud ja detailirohked metsotintod. Naima Neidre nüansseeritud teosed on esteetiliselt nauditavad, Mare Vint üllatab oma serigraafiatega.

Meeldejäävad on ka Anu Kalmu, Maria-Kristiina Ulase, Leo Lapini ning eelmiste laureaatide Vive Tolli ja Urmas Viigi, Avo Keerendi ja kunstniketandemi Ülle Marks ? Jüri Kass teosed.

Millegipärast on osalejate seas vähe noori graafikuid. Kuhu on nad jäänud? Ehk kohtume nende loominguga sügisel graafikatriennaalil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing