Soome trükikoda kolib tootmise Prisma Printi

Anne Oja 07. aprill 2004, 00:00

ASi Prisma Print juhi Urmas Savi sõnul mõjutas otsust Soomest soodsam majanduskeskkond ja kaks kuni kolm korda odavam tööjõud.

Keski-Pohjanmaan Kirjapaino OY juhataja Eino Laukka ütles, et ühine tootmine ja müük on trükitööstuses uus nähtus. Prisma Prindi suunatud aktsiaemissiooni abil soetatava 70 mln kroonise rotatsioontrükimasinaga soovivad ettevõtted maandada riske, kasvatada käivet ja alandada omahinda.

Kogu uue trükimasina toodang läheb plaani kohaselt eksporti. Keski-Pohjanmaan Kirjapaino tütarettevõte Art-Print Oy lõpetab trükkimise ja omandab samas Prisma Prindi ainumüügiõiguse Soomes. Lisaks tahab Prisma Print müüa toodangut Saksamaale, Hollandisse ja Venemaale.

Prisma Prindi suuromanik Tapani Teeriaho ütles, et osapooled ei avalikusta tehingu hinda. Trükimasina ostmiseks panustab lisaks Keski-Pohjanmaan Kirjapainoga ka Prisma Print ise ja osa raha tuleb pangalaenust.

?Siinsel trükiteenuse hinnal ei ole kuskile allapoole minna, kuid ma üldse ei kahtle selles, et investeering suurendab konkurentsi,? lausus Kroonpressi tegevdirektor Andres Kull. Kuna kohalikud hinnad on madalad, teenivad Eesti tööstused kasumi eelkõige müügist välismaale.

Kull lisas, et Soome trükitööstus elab praegu üle raskeid aegu, sest osa Venemaa-eksporti on ära langenud. Prisma Prindi andmetel registreeritakse Venemaal kaks-kolm uut trükikoda päevas.

Rotatsioontrükimasin hakkab tööle 2005. aasta alguses ja võimaldab Prisma Prindi käibe kolmekordistada. Ettevõtte töötajate arv kasvab kolmandiku võrra.

Prisma Prindi 2003. aasta käive oli 60 mln krooni ja kasum 5 mln krooni. Art-Print Oy käive oli mullu 112,6 mln krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing