Meelis Virkebau asub tööle Baltex 2000 juhina

Inno Tähismaa 13. aprill 2004, 00:00

Virkebau jätkab koostööd Tööandjate Keskliiduga volikogu nõunikuna. Samuti jääb ta tööandjate esindajaks Eesti Haigekassa nõukogus ja Eesti Disainipoliitika töögrupis.

Tallinnas asuv, Tolaram Gruppi kuuluv Baltex 2000 on tekstiilitööstusettevõte, mis on asutatud 1899. aastal Balti Manufaktuuri nime all. Ettevõte keeldus tänavu kevadel Äripäevale oma majandustulemusi avaldamast põhjendusega, et eelmine aasta oli kehvapoolne.

Tekstiiliettevõtte AS Baltex 2000 juhina tööle asuv Meelis Virkebau ütles intervjuus, et uus ametikoht tähendab hulka tööd.

Kuidas saite Baltex 2000 juhi koha?
Tehti pakkumine, mille üle sai aru peetud. Siis sai otsus tehtud. Kaalusin pikka aega.

Kui pikk see aeg oli?
Tänaseks neli kuud.

Mis ettevõte on Baltex 2000?
See on tekstiiliettevõte, mis toodab lõnga ja riiet. Ettevõtte tulemustega viin end kurssi. Inimeste arvule pole veel päris pihta saanud. Tolaram pakkus mulle seda kohta ja sai otsus tehtud.

Kas see on kasumlik ettevõte?
Selleks mind võetigi tööle, et saaks kasumlik ettevõte. Mitte kordagi elus pole mulle pakutud lihtsat ettevõtet. Nüüd vaatan, et möödunud aasta lõpu seisuga oli ettevõttes 198 inimest. Kogu toodang läheb ekspordiks.

Mida kavatsete selle ettevõttega teha?
Esimene plaan on ettevõte kasumisse viia. Kümne päevaga tahaks pildi ette saada, mida teha. Tänu üheksa-aastasele kogemusele tekstiilis on võimalik kümne päevaga pilt ette saada.

Miks te võtsite vastu sellise pakkumise?
Viimane kuusteist aastat olen olnud tööstuse juht. See on ala, mida kõige paremini tunnen.

Ei tahaks oskusi lendu lasta. Tahaks tugevaid külgi edasi arendada.

Kes seni Baltexit juhtis?
Üks mees Lõuna-Aafrika Vabariigist oli kuni tänavuse aasta jaanuarini. Siis tuli talle parem pakkumine. Vahepealse aja teised töötajad asendasid. Nüüd tähendab see mulle hulka tööd, mis mulle meeldib.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:21
Otsi:

Ava täpsem otsing