Pleki esmane kiirabi toimub kodus

Priit Sipelgas 14. aprill 2004, 00:00

Riidematerjali puhul vastab mainitud kriteeriumitele puuvillase ja sünteetilise materjali segu, millest puuvilla osakaal võiks olla pehmemööbli tootjate arvamuse kohaselt vähemalt 35%. Komplekt ostetud, tuleb seda ka regulaarselt hooldada ja puhastada, lisaks tuleb arvestada soovimatute plekkide eemaldamise ja perioodilise keemilise puhastamisega (kanga süvapuhastus).

Nahkkattega pehme mööbli puhul tuleb jälgida, et nahk ei muutuks kuivaks. See vähendab naha elastsust ja nahk võib hakata pragunema. Nahkmööblit tuleb kaitsta ka otsese päikesevalguse eest, muidu kattematerjal pleegib.

Riidekatteid tuleb hoida liigse niiskuse eest, kindlasti ei tohi pikemaks ajaks jätta kattele märgi või niiskeid esemeid. Üldjuhul ei soovitata neid tugevalt hõõruda ega kloppida.

Nii nahast kui ka riidest kattega mööbli juures tehakse regulaarset hooldust tolmuimejaga 1?2 korda nädalas. Tolmuimeja tuleb varustada tekstiilotsikuga, mis on üldjuhul igas tolmuimejakomplektis olemas. Nahkkatet võiks 2?6 korda aastas hooldada nahka kaitsvate vahenditega (enamasti saadaval mööbli- või puhastustarvete kauplustes), et see püsiks elastne ning vastupidav ega imaks mustust.

Riidekatet tuleb keemiliselt puhastada teha vastavalt vajadusele, vajaduse tingib igaühe enda nägemus ja arusaam töötajasõbralikust kontorist või hubasest kodust. See tuleks tellida puhastusfirmast, sest väga oluline on puhastusaine õige doseering, küürimisharjade tugevus, mis sobiks riide koostise ja kuluvusastmega, samuti pesulahuse äraimamine ühesuunaliste liigutustega (veeimuriga). Pesutsükli aeganõudvaimaks osaks on kuivamisaeg, mis ruumi normaalse ventilatsiooni korral on 6?12 tundi ? kuivamisperioodil ei tohi mööblit kasutada.

Pehme mööbli suurimateks ohustajateks jäävad aga alati tema kasutajad. Tekkinud pleki eemaldamise juures on suur kaal teadmisel, mis plekiga tegu on, ja selle eemaldamise kiirusel. Hea tulemuse saamiseks tuleb puhastamist alustada äärest tsentri suunas. Kui kasutate pleki eemaldamiseks kemikaale, siis tasub nende mõju kattele järgi katsuda mööbli varjatumas ääreosas või tagaküljel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing