Dollari kurss jääb hüplevaks

Annika Matson 15. aprill 2004, 00:00

Euro maksis eile lõunal pankadevahelisel turul 1,1916 USA dollarit ehk üks dollar maksis 13,13 krooni, mis on ligi nelja kuu kõrgeim tase.

Dollari tugevnemist toetasid spekulatsioonid, et USA föderaalpank Fed tõstab intresse järgmises kvartalis. Fedi poliitika näeb Bloombergi andmetel ette intresside madalal hoidmist seni, kuni majanduskasv on kiirendanud inflatsiooni. ?Inflatsiooninumbrid peavad olema kindlad,? ütles Londonis asuva Credit Agricole valuutaosakonna juht Mitul Kotecha. ?Ootame, et Fed tõstab intressi augustis ning see toetab dollarit,? lausus ta.

Hansapanga valuutaturgude osakonna juhataja Art Lestberg kinnitas, et dollari pikaajaline trend ei ole kindlasti veel muutunud. ?Lähiajal võib dollar siiski veel mitmeid protsente tugevneda,? lisas ta. Dollari kursi ajaloolist liikumist vaadates selgub Lestbergi sõnul, et alates 2001. aastast on dollari pikem trend kogu aeg langev olnud ja selliseid väikseid tugevnemisi on ka varem ette tulnud. Näiteks tugevnes USA dollar kogu eelmise aasta suve ning sügisest andis taas järele. ?Tänane seis on lihtsalt vahepealne natuke suurem korrektsioon,? ütles Lestberg ning lisas, et see korrektsioon ei lähe kaugemale kui 1,16 ehk dollar maksaks 13,5 krooni.

Aasta lõpus näeb Lestberg euro maksumust 1,35 dollaril ehk dollar maksaks 11,6 krooni.

Ühispanga valuutaturgude spetsialist Jaanus Jõgi usub samuti, et dollar tõuseb lähemal ajal veel. ?Tugevam vastupanu tuleb 13,4?13,45 krooni tasemel,? ütles ta ning ennustas, et selleni võiks dollar jõuda kuu aja jooksul. ?Lähiajal jääb dollar suhteliselt hüplevaks, sest on kergesti mõjutatav ja allub igasugustele uudistele väga kergesti,? ütles Jõgi. Ta lisas, et dollari kukkumise hirmud ei ole kuskile kadunud ja need suruvad ka tugevnemist aeglasemaks.

Ka Jõgi sõnul on dollari tugevnemise taga Fedi intressi tõstmise ootus, mis on viimasel ajal üha tihedamini kõne all, sest majandusnumbrid on väga head olnud. Samuti andis dollari tõusule tugeva tõuke USA märtsi rekordiline uute töökohtade arv.

Aasta lõpuks näeb Jõgi dollarit Hansapanga pakutust siiski kuni 2,4 krooni kõrgemal ehk vahemikus 13,5?14 krooni.

Valuutavahetusfirma Tavid nõukogu liige Lauri Haasma märkis, et viimastel päevadel on aktiivseks muutunud dollari müük klientidele. ?Kui teaksime ette kas või ühe sendi, kuhu suunas dollar liigub, siis oleksime miljonärid ja paneksime selle ürituse siin üldse kinni,? vastas Haasma küsimusele, kuhupoole võiks dollar lähiajal liikuda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing