PM: Maainimeste äriideid toetatakse 24 miljoniga

27. aprill 2004, 07:44

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) jagab tänavu maapiirkondade äriideedega inimeste ettevõtmiste toetamiseks konkursi alusel laiali 24 miljonit krooni.

Alates eilsest võtavad EASi kontorid ja maakondlikud arenduskeskused taas vastu taotlusi alustavate ettevõtete starditoetusteks, kirjutab Postimees.

Juba tegutsevad ettevõtted saavad aga küsida abi ettevõtluse infrastruktuuri arendamiseks, nõustamistoetusteks ning teadus- ja arendustegevuse projektide käivitamiseks.

Tänavu esimesena alustava ettevõtte toetuse saamiseks taotluse esitanud TTÜ Kuressaare Kolled?i turismi- ja toitlustuskorralduse tudeng Maris Matkur soovib Harjumaale Kuusalu valda rajatavasse Laugu külalistemajja osta toetuse eest mööblit.

«Praegu on maaturism väga populaarne ja tundub, et meie ideel on jumet,» ütles Matkur. «Äriplaani kirjutamisega sain enam-vähem ise hakkama, kuid muude dokumentide täitmisel oli EASi nõustajatest palju abi,» ütles Matkur.

EASi alustavate ettevõtete divisjoni direktori Allar Korjase sõnul loodavad nad, et tänu toetustele hakkavad ettevõtjaks ka mitmed inimesed, kes endale maapiirkondades sobivat tööd ei leia. «Lihtsa ideega võib saada teenimisvõimaluse nii endale kui luua teistele töökohti,» arvas Korjas. Mullu sai starditoetusi ligi 200 ettevõtet ja loodi 600-800 uut töökohta.

EASi juhatuse esimehe Tea Varraku sõnul on eesmärk toetada ligi 75 protsenti äriplaanidest. «Meie konsultandid peaksid tegema äriplaanide vastuvõtmisel niivõrd head tööd, et iga kuu toimuvatel konkurssidel jõuaks enamik taotlejatest ka reaalse abini,» ütles Varrak. Mullu said toetusi ligi pooled taotlejatest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing