Tallinn alustab tänavate pesemisega 1. mail

Inno Tähismaa 29. aprill 2004, 13:50

Esimeseks maiks saavad Tallinna tänavad libedusetõrje puistematerjalide jääkidest puhtaks ja siis alustavad puhastusfirmad tänavate survepesuga.

Nõudmised Tallinna tänavapuhastajatele on karmimad ja kevadised teehooldus- ning tänavatekoristustööd lõpetatakse sel aastal varem kui määruses ette nähtud, teatas linnavalitsuse esindaja.

Heakorrakuu kahe nädala jooksul koristasid kommunaalameti lepingupartneritest tänavapuhastusfirmad teedelt ja tänavatelt puistematerjalide jääke 3907 tonni.
Tallinna kommunaalameti heakorraosakonna juhataja Tõnu Tuppits ütles pressiteate vahendusel, et Tallinna tänavate puhastamist pidurdavad kommunaalameti poolt hallatavate teede ja tänavate ääres asuvate kinnistute omanikud, kes ei ole suutnud siiani kõnniteid libedusetõrje jääkidest puhastada. 'Kui survepesu masinad tänavaid pesevad, valgub talvesaast puhastamata kõnniteelt taas tänavatele,' ütles Tuppits.

Puhastamata kõnniteid on kommunaalametist saadud andmetel Soo, Uus-Kalamaja, Tööstuse, Kopli, Ahtri, Mere pst, Rannavärava, Järvevana tee, Narva mnt, Luise, Tuukri, Veerenni, Tartu mnt, Juhkentali, Gonsiori, Pärnu mnt, Suur-Ameerika, Rohula ja Möldre teega piirnevatel kinnistutel.

Majanduse- ja kommunikatsiooni ministri määrusega nr 45 'tee seisundinõuded' on kehtestatud, et kevadised hooldustööd - liikluskorraldusvahendite korrastus, rajatiste puhastamine samuti talihoolduse käigus libedusetõrjeks kasutatud puistematerjali jääkide äravedu sõiduteelt, kõnniteelt ja mujalt teemaalt peavad olema pärast kevadist lumesulamist lõpetatud iga aasta 15. maiks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing