Börsikommentaar: Fitch tõstis Hansapanga reitingut

30. aprill 2004, 15:18

Kõige olulisem uudis oli Hansapanga pikaajaliste võlakohustuste reitingu tõstmine ühe astme võrra Fitch Ratings poolt, uueks reitinguks sai A.

Hansapanga aktsia alustas päeva tõusuga, kuid pärastlõunal vajus ära. Aktsiat ei toetanud ka reitingu tõstmine. Arvatavasti õnnestub pangal järgmine võlakirjaemissioon teha madalama intressiga, kuna riskipreemia on väiksem. Kuna laenude järele on nõudlus suur, siis on tegemist kahtlemata positiivse uudisega. Samas tuleb arvestada ohuga, et pangal on juba rohkem laene kui hoiuseid, mis edasise buumi juures muutuks ohtlikuks. Uued laenutaotlejad on aga enamasti väiksema sissetulekuga ja rasketel aegadel võivad muutuda koormaks pangale.

Baltikumi juhtiva panga aktsiaga kauplesid peamiselt väikeinvestorid. Aktsia hind langes minimaalselt ehk ühe eurosendi võrra, kuid sellest piisas, et sulguda allpool 100 krooni taset. Käive jäi tagasihoidlikuks, olles napilt suurem kui Eesti Telekomil, vastavalt 4,96 ja 4,55 miljonit krooni. Kuigi täna ei liikunud suured blokid, mida kasutati maksude optimeerimiseks, peaksid need siiski tagasi liikuma lähipäevil. Väikest meelehärmi võib tekitada maksude optimeerijatele aktsiahinna liikumine.

Eesti Telekomi aktsia sulgus samuti minimaalselt eilsest tasemest allpool. Hetkel hinnatakse Telekomi aktsiaid 1,02 krooni võrra kallimalt Telia-Sonera pakkumisest, millele lisandub ka dividend 8 krooni. Telekomi aktsiate ostmist võib kaaluda kui optsiooni, ehk allapoole liikumise ruumi on 1,02 krooni, juhul kui tehakse parem pakkumine on tõusuruumi aga küllaga. Investori jaoks oluline riski-tulu suhe on Telekomi puhul paremat pakkumist oodates väga hea. Kuid see on siiski minupoolne spekulatsioon. Aktsia sulgus täna 120,32 kroonil.

Suurima ?tõusja? tiitli sai endale Rakvere Lihakombinaat. Põhjus ülimalt tavaline Tallinna börsil ehk lai ostu- ja müügihinna vahe. 8 protsendiliseks tõusuks piisas 1 tehingust ja 7000 kroonist. Ebalikviidsete aktsiate puhul soovitaks kasutada limiithinnaga orderit, vastasel juhul tuleb lõivu maksta laiale ostu- ja müügihinna vahele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing