PM: Suhkur kallineb 15 kroonini

30. aprill 2004, 08:10

Säästumarketis kallineb suhkru kilogramm mai alguses kohe üle 15 krooni, mille põhjuseks on aktsiiside lisandumine ning kaubandusketi laovarude puudus.

«Suhkrukilo hakkab maksma üle 15 krooni ja banaanikilo üle 20 krooni,» kinnitas Postimehele uusi hinnakirju näinud tundmatuks jääda soovinud Säästumarketi töötaja.

Säästumarketeid juhtiv Margit Uibokand ei lükanud seda väidet eile ümber, kuid tema sõnul ei ole see siiski veel täiesti kindel, sest peakontor pole lõplikke hindasid fikseerinud ning omajagu sõltuvad hinnad ka konkurentidest.

«Suhkru hinna ligi 100protsendiline kallinemine on lähtudes hankijate hinnakirjadest tõepoolest reaalne,» lisas Uibokand, kelle sõnul annab tulevasest suhkru hinnast aimu Soome poodide 0,99-eurone ehk 15,5-kroonine kilogrammihind.

Eile oli võimalik Säästumarketist osta suhkrut 8,5kroonise kilohinnaga, samas kui Citymarketis ja Maksimarketis maksis odavam suhkrukilo 7,9 krooni. Veel paar nädalat tagasi oli võimalik suurematest poodidest osta alla kuuekroonise kilohinnaga suhkrut.

Uibokandi sõnul pole Säästumarketil võimalik puuduvate laovarude tõttu hinnatõusu edasi lükata, sest kauplusteketi lubatud varud arvestatakse viimase nelja aasta maikuu varude järgi.

Selverite keti juht Ain Taube kinnitas samuti, et kauplustel puuduvad varud ning lähipäevadel suhkru hind hüppeliselt tõuseb. «Kas just homme, aga maikuu esimestel päevadel kindlasti,» kinnitas Taube.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing