Kaevurite pidu läheb maksma ligi miljoni

Christel Karits 10. mai 2004, 00:00

?Seda on parajalt palju, kui arvestada iga kontakti hinda. Samas ei ole summa üle mõistuse suur, kui võtta, et üritusest saavad osa kõik soovijad, ka need, kes parasjagu Eesti Põlevkivis ei tööta," ütleb ligi 5000 töötajaga Eesti Põlevkivi PR-spetsialist Riine Urbala. ?Siin on raske piiri pidada, sest pea iga Ida-Virumaa elanik on kunagi kaevandusega seotud olnud,? lisab ta.

Kaevurite päevad algavad hommikul ja lõppevad südaööl. Kõigile tulijatele on Toila oru parki sissepääs tasuta. Atraktsioonide ja toidu eest tuleb aga maksta.

?See on kahe otsaga asi," vastab Riine Urbala, küsimusele, kas tegelikult polegi see siis enam oma firma töötajate pidu. Omade eeliseks on tema sõnul see, et neile organiseeritakse tasuta transport ja nad saavad osaleda spordivõistlustes ja taidlusprogrammis.

Kaevurite päeva traditsioon taastati aastal 2000 pärast üheksa-aastast vaheaega. Tegemist on selle piirkonna aasta suurima rahvaüritsega. Kuna Eesti Põlevkivi kuus tütarettevõtet asuvad laiali mööda Ida-Virumaad, siis on kaevurite päev eelkõige suure ettevõtte jaoks ühtekuuluvustunde tugevdamiseks.

Päev algab spordiüritus-tega, mille hulka kuuluvad võrkpall, kaevurite kombineeritud teatevõistlus, köievedu, push-pall ja jalgpall. Eelmisel aastal olid vastamisi maa-aluste (kaevanduste rahva) ja maapealsete (nende, kel töökoht maa peal) võistkonnad.

Kultuuriprogrammis esinevad kohalikud Ida-Virumaa taidluskollektiivid ja Eesti tuntud ansamblid. Südaöösel toimub ilutulestik.

Traditsiooniks on saanud isetegevuskonkurss tütarettevõtete vahel. Kava valmistatakse ette varempakutud teemal. Menukas oli programm ?A nu ka ?ahtjorõ?, mis sarnane Vene televisioonist nähtud KVNile. ?Kavad on enamasti vene keeles, sest suurem osa töötajatest on venelased,? selgitab Riine Urbala. ?Neil tuleb väga hästi välja. Meil töötavad siin tõelised talendid,? lisab ta.

Kogu programmi juhitakse nii eesti kui ka vene keeles. Ansamblitest käisid viimati esinemas Smilers, Vanilla Ninja ja Meie Mees. Meelt saab lahutada veel vibu lastes ja jahiga merel sõites. Lastealal on hulgaliselt batuute ja mängujuhid, kes pisipõnnidega tegutsevad.

Kaevurite päevast võtavad osa kõik firma tippjuhid, kes oalevad ka firma võistlustes.

Samas on olemas piiratud alal VIP-telk, kuhu pääsevad vaid kutsetega külalised.

?Turvalisuse tagamiseks kasutame turvafirma Falck teenuseid,? ütleb Riine Urbala. Tema sõnul pole seni suuri konfliktsituatsioone ette tulnud.

Eesti Põlevkivi juhtkond oli koondunud eraldatud tsooni, kuhu kutseteta kodanikud ligi ei pääsenud, kirjeldavad eelmisel aastal kaevurite päeva programmis esinenud.

?Kindlasti peabki sellisel juhul kaitse olema, sest 10 000lise massi hulgas leidub igasuguseid,? ütleb Meie Mehe solist Aivar Riisalu. Ta ei leia, et tegu olnuks seisuse rõhutamisega, vaid pigem turvakaalutlusega. ?Igas seltskonnas on paar idiooti, kes end ebaadekvaatseks joovad ja selle tagajärjel võivad tekkida lahkhelid.?

Riisalu meenutab üht teist pidu, kus omavahel läks riidu niinimetatud töölisklass ja firma juhatuse esimees andis rüselejatele peaaegu peksa.

?Et paljudele töötajatele on firmapidu ainukeseks võimaluseks kõrgema juhtkonnaga suhtlemiseks ja kohtumiseks, siis võivad tekkida ka ebameeldivused seoses alkoholi pruukimise ning käitumisega,? ütleb Event Mastersi loovjuht Kaie Mamontov. ?Ei ole harvad juhud, kus alkoholiga liialdanud töötaja käitub ebaviisakalt kaastöötajate või juhtkonna inimestega.? Ta lisab, et firmades, kus on iga-aastased firmapeod saanud traditsiooniks, on need probleemid kadunud, sest inimesed tunnevad rõõmu koos veedetud ajast, nad on sõbrunenud ning peavad teineteisest lugu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing