Eestlane tahab koduse kapi asemele garderoobi

Madli Kents 12. mai 2004, 00:00

Kinar Grupp Metallmööbli OÜ tegevjuht Fred Kaasik tõdeb, et erinevaid garderoobilahendusi on sama palju kui erinevaid ideid ja nägemusi: "Pole olemas sellist asja nagu standardgarderoob. Üht ja sama garderoobi pole me kaks korda teinud."

"Garderoobi planeerimise aluseks on ennekõike ruumilised võimalused," nendib Kaasik. "Kui ruumi vähe, peab väga täpselt läbi mõtlema, kuidas ja kus rõivad asetsema hakkavad," selgitab Kaasik. "Peale mõõtude tuleks paika panna, mida garderoobis hoida soovitakse - kas pikki või lühikesi rõivaid, jalatseid, peakatteid, lipse, kas ja kui palju on vaja korve või sahtleid väiksemate riiete jaoks."

Kaasiku sõnul on praegu võrdlemisi populaarsed metallist väikesed, kuid palju mahutavad esikugarderoobid. Palju soovitakse ka magamistoagarderoobe, kus on piisavalt ruumi nii voodipesu, riiete kui ka muu vajaliku tarvis. "Peab ütlema, et inimesed on väga praktilised ning kogu vaba ruum kasutatakse ära maksimaalselt," hindab Kaasik.

Ka sisekujundaja Ivi-Els Schneider tõdeb, et kappide asemel hakatakse üha enam eelistama garderoobe ja eraldi panipaiku. Viimasel ajal kasutatakse Schneideri sõnul üha enam klaasi, kuna valik võimaldab paljusid erinevaid lahendusi. Populaarsed on ka väärisvineeriga viimistletud garderoobiuksed, liigenduksed ning lükandpaneelid, milles ust võib asendada ka vaid rulootaoline läbipaistev materjal. "Peegelustega alumiiniumraamis liuguksed on inimesi juba ära tüüdanud. Neid paigaldati tihti olenemata sellest, kas see sobis või mitte. Nüüd jätavad nad veidi odava mulje," tunnistab Schneider.

Garderoobide hindu mõjutab peale tootjafirma kõige enam garderoobi sisu - kas riiulid on täispuidust või on tegemist traatkorvidega ja kui palju neid korve on. Traatkorvide hinnad varieeruvad aga omakorda. Schneideri sõnul tasubki investeerida eelkõige vastupidavasse garderoobisisusse.

Välismaiste garderoobidega konkureerib mitmeid kodumaiseid firmasid. Tallinnas juba paar aastat tegutsenud Ego Garderoobe esindava sisustussalongi Ruum juhataja Mirja Paadimeisteri sõnul valitakse tavaliselt melamiinist garderoobi või alumiiniumkandadel garderoobi vahel. "Alumiiniumgarderoobid on kallimad, kuna materjal ise on kallim, samas on alumiiniumist garderoob kergem ning selle disainilahendus parem. Melamiinist garderoobid on hästi funktsionaalsed," kirjeldab Paadimeister. "Uudse võimalusena on nüüd ka lakke kinnituvaid garderoobiuksi. Üldiselt on eestlased hakanud garderoobide vastu enam huvi tundma."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:26
    Otsi:

    Ava täpsem otsing