Kaubamaja riskantseks ja huvitavaks

Raivo Sormunen 13. mai 2004, 00:00

Tallinna Kaubamaja aktsia näitas eile väga kõva 4,4 mln kroonini ulatunud päevakäivet, millisarnast pole nähtud pärast möödunud aasta juunikuud. Aktsia langes 0,7% (sulgus 106,40 kroonil), kuid hinnanoteeringute kiire allatulek rääkis selgest müügihuvist.

Kaubanduskontserni aktsia on olnud käimasoleval aastal Tallinna börsi üks parimaid ning kasumivõtt tundub igati loogiline. Aasta algusest on aktsia tõusnud 46%.

Aktsia kiiret hinda on toetanud tugevad IV kvartali kui ka selle aasta I kvartali tulemused, mil firma on investoritele näidanud kiiret kasumikasvu ja müügipinna tõusu ületavaid käibenumbreid. Lisaks on perioodi jäänud ka Viru Keskuse avamine ja Tartu Kaubamaja laienemisplaanide täpsem tutvustamine. Just viimase tõttu võibki Tallinna Kaubamaja tulevikus huvitamaks ja ehk ka riskantsemaks börsiettevõtteks muutuda.

Neelab ju järgmise aasta sügisel rajatav Tartu Kaubamaja kaubanduskontsernilt kokku 300 miljonit krooni. Arvestades, et Tallinna Kaubamaja maa ja ehituste jääkmaksumus ulatus märtsi lõpus 453 miljoni kroonini on tegemist märkimisväärse summaga.

Suurte laienemisplaanidega kaubanduskontsern jättis sel aastal ka investorid dividendideks ilma. Selle asemel võib firma investoritelt investeeringu rahastamiseks hoopis raha juurde tahta. Igatahes loeb nii välja ülejärgmisel nädalal toimuva aktsionäride üldkoosoleku päevakorrapunktidest.

Juhul kui aktsiakapitali suurendamiseks korraldatakse aktsiaemissioon kõikidele asjast huvitatule võiks see mõjuda Kaubamaja aktsia likviidsusele kosutavalt, tõstes vabalt kaubeldavate aktsiate hulka.

Hansapanga aktsiale tundub olevat mõjunud viimase nädala kukkumine tervistavalt. Eile liikus aktsia juba 0,7% üles, peatudes 93,88 krooni.

Eesti Telekomi aktsia jätkas kolmandat päeva allatiksumist. Väärtpaber sulgus 118,29 kroonil ehk krooni jagu allpool TeliaSonera pakkumishinda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing