Toll avastas Venemaalt saabunud sõiduki kütusepaagist salasigarette

14. mai 2004, 12:38

Kirde tolliinspektuuri ametnikud avastasid eile Venemaalt saabunud sõiduauto ümberehitatud kütusepaagist ligi 10000 salasigaretti.

Narva maantee tollipunkti saabus kell 11.46 sõiduauto Volkswagen Passat, mida juhtinud Kohtla-Järve elanik Valentin (sünd. 1935) ei soovinud tollis midagi deklareerida. Sõiduki tolliläbivaatuse käigus avastati, et selle kütusepaak sisaldas kütuse asemel Venemaa maksumärke kandvaid sigaretipakke. Kokku oli paagis 9600 sigaretti More Ligts ja 740 sigaretti Priima Serebrjannaja.

Mootori varustamiseks sobiva kütusega oli Valentin kinnitanud sõiduauto alla 15-liitrise lisamahuti. Kuna originaalavast lisapaaki kütust lisada oli võimatu, siis toimus see salongist, tagaistme alla läbi kere tehtud avausest.
Salasigarette oli peidetud veel auto pagasiruumi külgedel olevatesse panipaikadesse, kust tolliametnikud tõid päevavalgele 400 sigaretti.

Toll pidas salasigaretid ja nende veoks ümberehitatud transpordivahendi kinni.
Tollieeskirjade kohaselt tohib reisija Venemaalt maksuvabalt Euroopa Liitu toimetada 200 sigaretti. Kui sigarettide kogus jääks vahemikku 200 kuni 800, loeks toll selle veel isiklikuks tarbimiseks mõeldud koguseks ning kahe normi vahele jääva 600 sigareti pealt aktsiisi ning käibemaksu tasumisel saaks need Eestisse toimetada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing