Põllumajandusministeerium ootab maksuameti kontrolli laovarusid mitte deklareerinud firmadesse

18. mai 2004, 17:49

Põllumajandusministeeriumi hinnangul laekus laovarude deklaratsioone oodatust vähem ja ministeerium ootab maksuameti kontrolli ettevõtetesse.

Järgmise etapina peaks maksu- ja tolliamet põllumajandusministeeriumist saadud deklaratsioone esitanud ettevõtete nimekirja ja enda riskianalüüsi tulemusena hakkama potentsiaalsete laovarude omanikke kontrollima. Eelkõige peaks maksu- ja tolliameti huvi pälvima ettevõtjad, kes on jätnud deklaratsioonid esitamata.

17. mai seisuga laekus põllumajandusministeeriumile 125 laovarude deklaratsiooni, interneti vahendusel laovarude seisu deklareerinud ettevõtjate arvule tuginedes peaks nädala lõpuks ministeeriumisse jõudma veel 105 deklaratsiooni.

Põllumajandusministeeriumi asekantsleri Andres Oopkaupi sõnul on need numbrid oodatust väiksemad.

'Kui arvestada, et veterinaar ja toiduameti registris on kirjas üle tuhande käitleja ja tervisekaitse inspektsiooni haldusalast lisandub veel jaekaubandus ning toitlustus, siis oleks oodanud märksa suuremat deklaratsioonide hulka,' ütles Oopkaup.

Laovarude deklaratsioonid tuli esitada põllumajandusministeeriumile 15. maiks. Deklareerimise kohustus oli kõigil käitlejail, kelle ladudes oli 1. mai seisuga hoiul rohkem kui 500 kilogrammi deklareerimisele kuuluvaid tooteid. Teraviljakäitlejatele oli erisuseks viie tonni piir.

Äripäevas 03.05.04 ilmunud artiklit laovarude deklareerimise kohta saad lugeda <#siit=http://www.aripaev.ee/2622/uud_uudidx_262204.html>.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing