Kaupmehed jäävad aprillikuu ostubuumist rääkides tagasihoidlikuks

Liis Kängsepp 19. mai 2004, 00:00

?Sellist üldist ostubuumi ei saa küll välja tuua,? sõnas A-Selveri juhatuse liige Ain Taube. Ta tunnistas samas, et näiteks suhkrut osteti küll rohkem, kuid sellest hoolimata jäi aprill üsna plaanide piiresse. ?Pigem oli ajakirjandus selle ostubuumi üles kütnud.?

Taubega olid nõus arvutikaupmehed ja elektroonikamüüjad ? aprill oli küll võrreldes eelmiste aastatega kobedam, kuid buumist rääkida ei ole mõtet. ?See ostupaanika oli paljuski müüjate ja ajakirjanduse poolt tekitatud,? põhjendas ka ASi ML Arvutid tegevjuht Mart Sepp.

?Mingit hullumist ei olnud, aga müügi kasv oli küll tõenäoliselt suurem kui turu üldine kasv,? ütles Eesti juhtiva arvutitootja ASi Ordi juht Sulev Sisask. Tema sõnul oli küsimus selleski, et inimestel on vanast ajast säilinud põhimõte ? kui suhkur läheb kallimaks, siis tuleb varuda ja see hirm toimib ka muude kaupade puhul.

Sisaski sõnul võib arvutite puhul tõesti praegu rääkida omamoodi pohmellist, sest lähenev juuni on selles äris niikuinii kõige viletsama käibega kuu. ?Enne jaanipäeva kaob inimestel igasugune tööisu ära,? selgitas Sisask. ?Üldiselt võib öelda, et on alanud hapukurgihooaeg.?

?Siiani on mai olnud väga vaikne ja mitte nii hea, kui ootasime,? rääkis ASi Onoff Eesti juhatuse liige Jan Andre. Andre lisas, et üldiselt kehvapoolne aprill läks üle ootuste hästi, inimesed olid ostmismeeleolus ning eriti tugev oli kuu teine pool, mis oli kindlasti seotud liitumisega Euroopa Liiduga. ?Tarnijate kaudu oleme saanud tagasisidet, et kogu meie valdkonnas on selle aasta esimesed kuud olnud väga elavad.?

?Ega kui inimene endale midagi ostab, siis ei saa seda kohe liigitada ostuhulluseks või öelda, et ta on ostunarkomaan,? tõrjus sarnaselt teistega ostubuumi juttu Mustakivi Euronicsi juhataja Tambet Tusov. ?Ostetakse ikka võimaluse ja vajaduse järgi.? Tusovi sõnul võib audio-videotehnika hinnatõus aset leida augustis-septembris.

Tõeline ostupalavik tabas aprillis automüüjaid, kes suutsid omanikud leida 1990 uuele sõiduautole. Tegemist on kõigi aegade automüügi ühe kuu rekordiga, kirjutas Äripäev kaks nädalat tagasi. Eelmised automüügi rekordid pärinevad 2002. aastast, mil aprillis ja mais müüdi vastavalt 1661 ja 1578 uut sõiduautot.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:28
    Otsi:

    Ava täpsem otsing