Ülo Toomsalu • 21. mai 2004 kell 6:23

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Eesti Energia on sunnitud hakkama maaomanikele hüvitisi maksma nende territooriumidel paiknevate elektriliinide või seadmete eest. Kompensatsiooni kogusumma on kuni 300 miljonit krooni aastas.

Vaatamata sellele, et mahetooted on tavatoodetest 30?50 protsenti kallimad, kasvab Eestis nende tarbimine igal aastal 15?20 protsenti.

2005. aasta eelarvet kokku panevad ministrid arutasid eile tubaka ja kange alkoholi aktsiisimäärade ning hasartmängumaksu tõstmise võimalusi, et leida riigieelarvele lisatuluallikaid.

Postimehes viis aastat arvamustoimetust juhtinud Mai Vöörmann lahkub ametist, sest tema koht koondatakse.

Postimees:

Hoolimata intressirallist on keskmise sissetulekuga raskem ja kallim eluaset soetada ? kui mõni pank siiski soostub laenu andma, küsib ta sellelt märksa kõrgemat intressi kui reklaamides lubatud.

Sobiva hoidja aitaks leida nii töötava vanema kui lapsehoidmisteenuse pakkujate hinnangul lapsehoidjate register, mis valitsuse kava kohaselt ka 2006. aastaks luuakse.

Pärast Tallinna piletisüsteemi muutust, kus soodsama hinnaga perioodikaarte saab vaid ID-kaardi põhjal ja Harjumaa sissekirjutusega, ostetakse sõidutalonge üle kahe korra rohkem ning kuukaarte tublisti vähem.

Pärnu Postimees:

Esmaspäeva hommikul kell kuus suletakse Pärnu Kesklinna sild liikluseks ning kaks ASi Baltifalt freesimismasinat alustavad lagunenud asfaltkatte eemaldamist.

Hetkel kuum