Tellija ei saa lubada luksust vigadest õppida

Tarmo Lige 24. mai 2004, 00:00

Oma kodu on eestlasele olnud läbi aegade oluline. Kel vähegi võimalik, on asunud oma unistust realiseerima. Oma kodu rajamisel on enamik olukorras, kes tellivad sellist teenust elus ainult ühe korra. Seega ei saa tellija lubada luksust õppida oma vigadest. Kes ehituse tellimisega on tegelenud, teab hästi, et sellise teenuse ostmine nõuab eelteadmisi.

Ehitusettevõtjate Liit on olnud ehituspoliitika ja hea ehitustava suunaja aastast 1991. Liitu kuulujad peavad vastama ehitusettevõtjatest liikmetele esitatavatele nõudmistele. Tänaseks kuulub liitu 88 liiget - esinduslikum osa ehitusettevõtjatest, kel on ehitusturul tegutsedes kogemused ja usaldusväärsus. Kes liikmetele esitatavatele nõudmistele ei vasta, need ehitusettevõtjad on liit oma liikmete hulgast välja arvanud. Viimase aasta jooksul on erinevatel põhjustel välja arvatud 14 liiget.

Ehitusteenus põhineb suurel määral usaldusel. Lisaks usaldusele ehitusteenuse osutaja vastu, on möödapääsmatud korrektne projekt ja omaniku poolt palgatud järelevalve. Kõigi kolme osapoolega on vaja sõlmida kirjalik leping, kus kirjas teenuse osutajate garantiid ja finantstagatised.

Kõige raskemaks pähkliks võib osutuda soovunelm sõlmida leping summas, mis ei võimalda ehitust lõpetada, sest summa ületab tellija rahaliste võimaluste piiri. See võib aga välistada korraliku projekti, omanikujärelevalve ja maksude tasumise. Kui kokkulepetest ja raha liikumisest ei jää jälge, siis on hilja kahetseda, kui ollakse petta saanud.

Lahendusena potentsiaalsele tellijale soovitab liit vaadata meie kodulehelt rubriigi ?Kvalifitseeritud ettevõtjad? alt kvalifitseerimiskomisjoni poolt tunnustatud ehitusettevõtjaid. Nende usaldusväärsus on lisaks heale mainele tagatud ka finantsnäitajatega. Ehitusettevõtjate Liit kinnitab, et ehitussektoris on tegutsemise alus seadusandlikud aktid, ehitusnormid ja lepingud. Juhuslikkus ei ole ehitussektoris osalevatele isikutele võimalik, kui tellija sellist võimalust ise ei anna.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing